Hazrat Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bagʻishlangan "Ikki buyuk siymoga ehtirom" nomli teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy kecha tashkil etildi.
• Hazrat Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bagʻishlangan "Ikki buyuk siymoga ehtirom" nomli teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy kecha tashkil etildi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida buyuk mutafakkir atoqli davlat va jamoat arbobi she’riyat mulkining sultoni Hazrat Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bagʻishlangan "Ikki buyuk siymoga ehtirom" nomli teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy kecha tashkil etildi. Ushbu tadbirni universitet rektori, professor X.B.Yunusov ochib berib, bu ikki dahoning maʼnaviy merosi yoshlarimiz uchun tarbiya vositasi ekanligi ularning boy merosini oʻrganishni davom ettirish ziyolilarimizning sharafli vazifasi ekanligini taʼkidladi.
Shuningdek, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor A.Q.Gapparov oʻz nutqida buyuk ajdodlarimizning hayoti va ijodiga bagʻishlangan bunday tadbirlar talaba-yoshlarda boy tariximizni anglash ajdodlarimizga hurmat vatanparvarlik tuygʻularini shakllantirishga, ularga munosib vorislar boʻlishga undashini aytib oʻtdi.

Организован театрализованный литературно-музыкальный вечер «Посвящение двум великим деятелям», посвященный 584-й годовщине со дня рождения Хазрата Навои и 542-й годовщине со дня рождения царя и поэта Захириддина Мухаммада Бабура.
• Организован театрализованный литературно-музыкальный вечер «Посвящение двум великим деятелям», посвященный 584-й годовщине со дня рождения Хазрата Навои и 542-й годовщине со дня рождения царя и поэта Захириддина Мухаммада Бабура.
В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии состоялся театрализованный литературно-музыкальный вечер «Посвящение двум великим деятелям», посвященный 584-й годовщине со дня рождения великого мыслителя, видного государственного и общественного деятеля, султана поэзии Хазрата Навои и 542-й годовщине со дня рождения царя и поэта Захириддина Мухаммада Бабура. Открывая мероприятие, ректор университета, профессор Х.Б.Юнусов подчеркнул, что духовное наследие этих двух гениев является средством воспитания нашей молодежи, и почетный долг нашей интеллигенции продолжать изучать их богатое наследие.
Также в своем выступлении первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе А.К.Гаппаров отметил, что подобные мероприятия, посвященные жизни и деятельности наших великих предков, побуждают студентов понимать нашу богатую историю, развивать чувство патриотизма, уважения к своим предкам, становиться их достойными продолжателями.