Hazrat Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bagʻishlangan "Ikki buyuk siymoga ehtirom" nomli teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy kecha tashkil etildi.
• Hazrat Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bagʻishlangan "Ikki buyuk siymoga ehtirom" nomli teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy kecha tashkil etildi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida buyuk mutafakkir atoqli davlat va jamoat arbobi she’riyat mulkining sultoni Hazrat Navoiy tavalludining 584 yilligi hamda shoh va shoir Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligiga bagʻishlangan "Ikki buyuk siymoga ehtirom" nomli teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy kecha tashkil etildi. Ushbu tadbirni universitet rektori, professor X.B.Yunusov ochib berib, bu ikki dahoning maʼnaviy merosi yoshlarimiz uchun tarbiya vositasi ekanligi ularning boy merosini oʻrganishni davom ettirish ziyolilarimizning sharafli vazifasi ekanligini taʼkidladi.
Shuningdek, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor A.Q.Gapparov oʻz nutqida buyuk ajdodlarimizning hayoti va ijodiga bagʻishlangan bunday tadbirlar talaba-yoshlarda boy tariximizni anglash ajdodlarimizga hurmat vatanparvarlik tuygʻularini shakllantirishga, ularga munosib vorislar boʻlishga undashini aytib oʻtdi.

A theatrical literary and musical evening entitled "Tribute to Two Great Figures" was organized, dedicated to the 584th anniversary of the birth of Hazrat Navoi and the 542nd anniversary of the birth of the king and poet Zahiriddin Muhammad Babur.
• A theatrical literary and musical evening entitled "Tribute to Two Great Figures" was organized, dedicated to the 584th anniversary of the birth of Hazrat Navoi and the 542nd anniversary of the birth of the king and poet Zahiriddin Muhammad Babur.
Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology organized a theatrical literary and musical evening dedicated to the 584th anniversary of the birth of the great thinker, prominent state and public figure, the Sultan of Poetry, Hazrat Navoi, and the 542nd anniversary of the birth of the king and poet Zahiriddin Muhammad Babur. Opening the event, the rector of the university, Professor Kh.B. Yunusov, noted that the spiritual heritage of these two geniuses is a means of education for our youth, and it is the honorable duty of our intellectuals to continue studying their rich heritage.
Also, in his speech, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs, A.Q. Gapparov, noted that such events dedicated to the life and work of our great ancestors encourage students to understand our rich history, develop a sense of patriotism, respect for our ancestors, and become worthy successors to them.