Universitetimiz rektori hamda Turkiyaning Harran universiteti professori Sevil Erdenligʻ uchrashuv oʻtkazishdi.
• Universitetimiz rektori hamda Turkiyaning Harran universiteti professori Sevil Erdenligʻ uchrashuv oʻtkazishdi.
Uchrashuv davomida Turkiyalik professor bilan ikki qardosh mamlakatning hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, trening mashgʻulotlar oʻtash va qoʻshma hamkorlik dasturlarini ishlab chiqish vazifalari yuzasidan oʻzaro ogʻzaki kelishuvga  erishildi.
Shuningdek Harran Universiteti TÜBİTAK (Turkiya Ilmiy va Texnologik Tadqiqot Kengashi) tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarda faol ishtirok etish, universitetimiz yosh olimlarining malakasini oshirish va ilmiy darajalarga erishish uchun master-klass treninglar tashkil etish rejalashtirildi.

The rector of our university and Professor Sevil Erdenlig from Harran University in Turkey held a meeting.
• The rector of our university and Professor Sevil Erdenlig from Harran University in Turkey held a meeting.
During the meeting, a verbal agreement was reached with the Turkish professor on the tasks of developing cooperation between the two brotherly countries, conducting training sessions, and developing joint cooperation programs.
It was also planned for Harran University to actively participate in projects funded by TÜBİTAK (Scientific and Technological Research Council of Turkey), and to organize master class trainings for young scientists of our university to improve their skills and achieve scientific degrees.