Universitetimiz rektori hamda Turkiyaning Harran universiteti professori Sevil Erdenligʻ uchrashuv oʻtkazishdi.
• Universitetimiz rektori hamda Turkiyaning Harran universiteti professori Sevil Erdenligʻ uchrashuv oʻtkazishdi.
Uchrashuv davomida Turkiyalik professor bilan ikki qardosh mamlakatning hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, trening mashgʻulotlar oʻtash va qoʻshma hamkorlik dasturlarini ishlab chiqish vazifalari yuzasidan oʻzaro ogʻzaki kelishuvga  erishildi.
Shuningdek Harran Universiteti TÜBİTAK (Turkiya Ilmiy va Texnologik Tadqiqot Kengashi) tomonidan moliyalashtiriladigan loyihalarda faol ishtirok etish, universitetimiz yosh olimlarining malakasini oshirish va ilmiy darajalarga erishish uchun master-klass treninglar tashkil etish rejalashtirildi.

Ректор нашего университета и профессор Севиль Эрденлиг из Харранского университета в Турции провели встречу.
• Ректор нашего университета и профессор Севиль Эрденлиг из Харранского университета в Турции провели встречу.
В ходе встречи с турецким профессором была достигнута устная договоренность о задачах развития сотрудничества между двумя братскими странами, проведении обучающих семинаров, разработке совместных программ сотрудничества.
Также планировалось, что Харранский университет будет активно участвовать в проектах, финансируемых TÜBİTAK (Научно-технический исследовательский совет Турции), организовывать мастер-классы для молодых ученых нашего университета с целью повышения их квалификации и получения ученых степеней.