Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti "Besh muhim tashabbus'' markazi qoshida tashkil etilgan "Notiqlik san'ati" to'garagining navbatdagi mashg'uloti bo'lib o'tdi.
• Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti "Besh muhim tashabbus'' markazi qoshida tashkil etilgan "Notiqlik san'ati" to'garagining navbatdagi mashg'uloti bo'lib o'tdi.
Universitetning 2-sonli Talabalar turar joyida o‘tkazilgan toʻgarak doirasida "Notiqlik san'ati qobilyati va uning sirlarini oʻrganish'' mavzusida davra suhbatini Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti  tyutorlari D.Ikromov hamda Yo.Fayzullayev talaba-yoshlarning vaqtlarini mazmunli oʻtkazish maqsadida tashkil etib, mavzu doirasida suhbatlashishdi.

Состоялось очередное заседание клуба «Искусство публичных выступлений», организованного центром «Пять важных инициатив».
• Состоялось очередное заседание клуба «Искусство публичных выступлений», организованного центром «Пять важных инициатив».
Состоялось очередное заседание клуба «Искусство публичных выступлений», организованного в Центре «Пять важных инициатив» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий.
В рамках работы клуба, который проходил в студенческом общежитии №2 университета, преподавателем факультета ветеринарной диагностики и пищевой безопасности Д.И. Икромовым был проведен круглый стол на тему «Изучение искусства публичных выступлений и его секреты». и Ы. Файзуллаев в целях содержательного проведения времени студентов организовали и обсудили тему.