Universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov va Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulyeti 1-bosqich talabalari ishtirokida ochiq muloqot uchrashuv o’tkazildi
• Universitet rektori, professor Xudaynazar Yunusov va Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulyeti 1-bosqich talabalari ishtirokida ochiq muloqot uchrashuv o’tkazildi
Dastavval, rektor X.Yunusov universitet ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar to’g’risida so‘z yuritdi. Shuningdek, oliygohimizda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida to’xtalib, bu sharoitlardan unumli foydalangan holda yoshlarni ilm olishga chorladi.
Shuningdek, rektor veterinariya yo‘nalishi dunyodagi insoniyat uchun eng kerakli beshta mutaxassis yo‘nalishdan biri ekanligi, oziq-ovqat sifati va xavfsizligiga bevosita veterinar vrachi javobgar ekanligini ta’kidlab, bu mutaxassislikni chuqur o‘rganish lozimligi haqida batafsil so‘z yuritdi.
Uchrashuv davomida talabalar universitet ichki tartib-qoidalari, o‘quv jarayoni va laboratoriyalar haqida o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

An open communication meeting was held with the participation of the Rector of the University, Professor Hudaynazar Yunusov and students of the 1st stage of the Faculty of Veterinary Prevention and Treatment
• An open communication meeting was held with the participation of the Rector of the University, Professor Hudaynazar Yunusov and students of the 1st stage of the Faculty of Veterinary Prevention and Treatment
First, Rector Kh. Yunusov spoke about the reforms being implemented in the university's education system. He also touched upon the conditions created for students at our university and urged young people to take advantage of these conditions to study.
The rector also spoke in detail about the need to study this specialty in depth, noting that the veterinary specialty is one of the five most needed specialties for humanity in the world, and that veterinarians are directly responsible for the quality and safety of food.
During the meeting, students received answers to their questions about the university's internal regulations, the educational process, and laboratories.