QO‘MITA RAISI YАNGI O‘QUV BINO O'QUV JARAYONI BILAN TANISHDI
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetiga tashrif buyurgan O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilov foydalanishga topshirilgan yangi o‘quv binoda yaratilgan shart-sharoitlar, zamonaviy o‘quv xonalari, laboratoriyalar bilan tanishib, yuqori baho berdi.
- Rosti, sizlarga havasim kelayapti, - dedi o‘quv xonalarida talabalar bilan suhbatda Bahrom Norqobilov. – Sizlarning o‘qib, ta’lim olishlaring uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Eng muhimi, sizlar o‘z sohalaringizni yaxshi bilib, yetuk mutaxassis bo‘lib yetishishlaring lozim.
Shuningndek, Bahrom Norqobilov  jamiyatda veterinariya kasbining muhimligi va insoniyat taraqqiyotidagi ahamiyati haqida gapirib, Qo‘mita va universitet tomonidan soha rivoji yo‘lida olib borilayotgan ijobiy ishlar haqida to‘xtalib o‘tdi.

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ КОМИТЕТА ПОЗНАКОМИЛСЯ С НОВЫМ ЗДАНИЕМ ДЛЯ УЧЕБНОГО ПРОЦЕССА
Председатель Комитета по развитию ветеринарии и животноводства Республики Узбекистан Бахром Норкобилов, посетивший Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, ознакомился с условиями, созданными в новом учебном корпусе, современными учебными классами и лабораториями, и дал им высокую оценку.
«Честно говоря, я вам завидую», — сказал Бахром Норкобилов в беседе с учениками в учебных классах. – Для вас созданы все условия для учебы и получения образования. Самое главное, вам нужно хорошо знать свою область и стать опытным профессионалом.
Бахром Норкобилов также рассказал о важности ветеринарной профессии в обществе и ее роли в развитии человечества, а также коснулся позитивной работы, проводимой Комитетом и университетом по развитию этой сферы.