QO‘MITA RAISI YАNGI O‘QUV BINO O'QUV JARAYONI BILAN TANISHDI
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetiga tashrif buyurgan O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilov foydalanishga topshirilgan yangi o‘quv binoda yaratilgan shart-sharoitlar, zamonaviy o‘quv xonalari, laboratoriyalar bilan tanishib, yuqori baho berdi.
- Rosti, sizlarga havasim kelayapti, - dedi o‘quv xonalarida talabalar bilan suhbatda Bahrom Norqobilov. – Sizlarning o‘qib, ta’lim olishlaring uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Eng muhimi, sizlar o‘z sohalaringizni yaxshi bilib, yetuk mutaxassis bo‘lib yetishishlaring lozim.
Shuningndek, Bahrom Norqobilov  jamiyatda veterinariya kasbining muhimligi va insoniyat taraqqiyotidagi ahamiyati haqida gapirib, Qo‘mita va universitet tomonidan soha rivoji yo‘lida olib borilayotgan ijobiy ishlar haqida to‘xtalib o‘tdi.

THE CHAIRMAN OF THE COMMITTEE MET THE EDUCATIONAL PROCESS OF THE NEW EDUCATIONAL BUILDING
Bahrom Norqobilov, Chairman of the Committee for the Development of Veterinary Medicine and Animal Husbandry of the Republic of Uzbekistan, who visited the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, got acquainted with the conditions created in the new educational building, modern classrooms, and laboratories, and gave high marks.
- Honestly, I envy you, - said Bahrom Norqobilov in a conversation with students in the classrooms. - All conditions have been created for you to study and receive education. The most important thing is that you know your field well and become qualified specialists.
Also, Bahrom Norqobilov spoke about the importance of the veterinary profession in society and its significance in the development of humanity, and touched upon the positive work being carried out by the Committee and the university for the development of the field.