“YАNGI O‘ZBEKISTON – MA’RIFATLI JAMIYAT”
Universitetda shu shior ostida “Ayollarga ilm berish – jamiyatni ilmli, ma’rifatli va salohiyatli qilish davr talabi” mavzusida tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda qatnashgan universitet rektori, professor X. Yunusov xotin-qizlarni ilmiy faoliyatga jalb etishga oid ishlar, oila institutini himoya qilishga qaratilgan farmon va qarorlar haqida to‘xtalib o‘tdi.
Universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi raisi, rektor maslahatchisi J. Sayfidinova “Oila va xotin-qizlar qo‘mitasining faoliyatini takomillashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmon mazmuni, A.S.Pushkin nomidagi kutubxona direktori Z. Shodiyeva “Oila institutini mustahkamlash, milliy qadriyatlarni yoshlar qalbiga singdirish masalalari”, kafedra mudiri, dotsent L.Safarova “Ta’lim, ilm-fan va innovatsiya sohalarida iqtidorli xotin-qizlarni aniqlash va qo‘llab-quvvatlash vazifalari” mavzularida so‘z yuritdi.

«НОВЫЙ УЗБЕКИСТАН – ПРОСВЕТЛЕННОЕ ОБЩЕСТВО»
В университете прошло мероприятие под лозунгом «Дать знания женщинам — это потребность времени, чтобы сделать общество знающим, просвещенным и способным».
Принявший участие в мероприятии ректор университета, профессор Х.Юнусов рассказал о работе по привлечению женщин к научной деятельности, а также указах и постановлениях, направленных на защиту института семьи.
Председатель Женского консультативного совета университета, советник ректора Ж. Сайфидинова выступила с докладом о содержании Указа «О дополнительных мерах по совершенствованию деятельности Комитета семьи и женщин», директор Библиотеки имени А.С. Пушкина З. Шодиева выступила с докладом «Вопросы укрепления института семьи, воспитания национальных ценностей в сердцах молодежи», а заведующая кафедрой, доцент Л. Сафарова выступила с докладом «Задачи выявления и поддержки талантливых женщин в сферах образования, науки и инноваций».