“YАNGI O‘ZBEKISTON – MA’RIFATLI JAMIYAT”
Universitetda shu shior ostida “Ayollarga ilm berish – jamiyatni ilmli, ma’rifatli va salohiyatli qilish davr talabi” mavzusida tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda qatnashgan universitet rektori, professor X. Yunusov xotin-qizlarni ilmiy faoliyatga jalb etishga oid ishlar, oila institutini himoya qilishga qaratilgan farmon va qarorlar haqida to‘xtalib o‘tdi.
Universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi raisi, rektor maslahatchisi J. Sayfidinova “Oila va xotin-qizlar qo‘mitasining faoliyatini takomillashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmon mazmuni, A.S.Pushkin nomidagi kutubxona direktori Z. Shodiyeva “Oila institutini mustahkamlash, milliy qadriyatlarni yoshlar qalbiga singdirish masalalari”, kafedra mudiri, dotsent L.Safarova “Ta’lim, ilm-fan va innovatsiya sohalarida iqtidorli xotin-qizlarni aniqlash va qo‘llab-quvvatlash vazifalari” mavzularida so‘z yuritdi.

"NEW UZBEKISTAN - ENLIGHTENED SOCIETY"
Under this slogan, an event was held at the university on the topic “Giving women knowledge is the need of the hour to make society knowledgeable, enlightened and capable.”
The rector of the university, professor Kh. Yunusov, who participated in the event, spoke about the work on attracting women to scientific activities, decrees and resolutions aimed at protecting the institution of the family.
The chairman of the Women's Advisory Council of the university, advisor to the rector J. Sayfidinova spoke about the content of the Decree “On additional measures to improve the activities of the Family and Women's Committee”, the director of the A.S. Pushkin Library Z. Shodiyeva spoke about “Issues of strengthening the family institution, instilling national values ​​in the hearts of young people”, and the head of the department, associate professor L. Safarova spoke about “Tasks of identifying and supporting talented women in the fields of education, science and innovation”.