Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida 3-dekabr-Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan tadbir tashkil etildi.
Tadbirda ishtirok etgan universitet rektori, professor X. Yunusov mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning markazida inson qadrini ulug‘lash, aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamini qo‘llab-quvvatlash turganligi, taqdir taqazosi bilan nogiron bo‘lib qolganlar doimiy mehr va e’tiborda ekanligini ta’kidladi. Nogironligi bor va kam ta’minlangan talabalarga estalik sovg’alari berib, bayram dasturxoni atrofida dildan suhbat qildi.
Tadbir davomida iqtidorli va ijodkor talabalar tomonidan tayyorlangan ajoyib sahna ko‘rinishlari, “Besh muhim tashabbus” markazi qoshida tashkil etilgan sport musobaqalari va tanlovlar o‘tkazilib, Talabalar turar joyida istiqomat qiluvchi talabalarga osh tarqatildi.

An event was organized at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology in connection with the International Day of Disabled People on December 3.
Rector of the university, Professor Kh.yunusov emphasized that at the center of the reforms being implemented in our country is honoring human dignity, supporting the population in need of social protection, and those who have become disabled by the fate of fate are in constant love and attention. gave souvenirs to disabled and low-income students and had a heart-to-heart conversation around the holiday table.
During the event, wonderful performances prepared by talented and creative students, sports competitions and contests organized by the "Five Important Initiatives" center were held, and soup was distributed to students living in the Student Residence.