Tarix, bugun va kelajakni o‘zida mujassam etgan “Uch avlod uchrashuvi” kabi ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar universitet hayotida go‘zal an’anaga aylangan. Binobarin, mazkur tadbirlarda buyuk ajdodlarga avlod bo‘lish, yurtimiz taraqqiyotiga daxldorlik hissi bilan yashash yoshlarning muqaddas burchi ekanligi bot-bot ta’kidlanadi.
Bugun universitet faollar zalida professor-o‘qituvchilar, tyutor va talaba-yoshlar hamda tadbirga mehmon sifatida taklif etilgan O‘zbekiston Ekalogik partiyasi Markaziy Kyengash Ijroiya qo‘mitasi raisi Abdushukur Hamzayev, mehnat faxriylari Diamat Abdukuarimov, Rozzoq Oripov, Nasriddin Xalilov va Ibroxim Salomov ishtirokida tashkil etilgan “Uch avlod uchrashuvi”da ezgu islohotlar yo‘lida davlatimiz rahbariga yaqin ko‘makchi, kamarbasta bo‘lish lozimligi samimiy suhbatning bosh mavzusiga aylandi.
Tadbirni kirish so‘zi so‘zi bilan ochib bergan universitet rektori, professor X.Yunusov hamda faxriy mehmonlar keksalarning tajribasi yoshlar uchun hayot maktabi bo‘lishligi, ularning qimmatli pandu-nasihatlari, hayot saboqlari yoshlarning shijoati bilan birlashsa, jamiyatni rivojlantiruvchi kuchga aylanishi, qolaversa, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarning mazmun-mohiyatini yosh avlodga yetkazishda keksa avlod vakillarining alohida o‘rni borligini ta’kidlashdi...
Shuningdek, “Uch avlod uchrashuvi” mehmonlari hayoti va mehnat faoliyati davomida to‘plagan boy tajribasi, yoshlik davridagi o‘ziga xos qiyinchiliklar, mehnat pallasidagi mashaqqatlar, nihoyat, faxriylik paytida ko‘rsatilayotgan hurmat-ehtirom haqida o‘z dil so‘zlarini, samimiy fikrlarini bildirishdi.

Spiritual and educational events such as the "Three Generations Meeting" combining history, present and future have become a beautiful tradition in the life of the university. Therefore, in these events, it is often emphasized that it is the sacred duty of young people to be descendants of great ancestors, to live with a sense of belonging to the development of our country.
"Three generation meeting" was organized today in the hall of activists of the university with professors, teachers, tutors and students, as well as the chairman of the Executive Committee of the Central Council of the Ecological Party of Uzbekistan Abdushukur Hamzaev, labor veterans Diamat Abdukuarimov, Rozzoq Oripov, Nasriddin Khalilov and Ibrahim Salomov, who were invited to the event. ", the need to be a close assistant and a comrade in arms of the leader of our country in the path of good reforms became the main topic of a sincere conversation.
The event was opened by the rector of the university, professor H. Yunusov and the honored guests, who said that the experience of the elderly is a school of life for young people, that their valuable advice and life lessons, when combined with the enthusiasm of young people, can become a force for developing society. they emphasized that the representatives of the older generation have a special role in conveying the essence of the reforms to the younger generation...
Also, the guests of the "Three Generations Meeting" expressed their heartfelt words and sincere opinions about the rich experience they have gained during their life and working career, unique difficulties in their youth, hardships during the labor period, and finally, the respect shown during their retirement.