RAHIMOV SANJAR ABDULAHODOVICH
S.A.Rahimov kafedra, fakultet va universitet jamoat ishlarida faol ishtirok etib, universitet rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining faxriy yorliqlari bilan taqdirlangan.
S.A.Rahimov Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida malaka oshirgan hamda Yildiz universiteti (Turkiya)da stajirovka o'tagan.
S.A.Rahimov keyingi 3 yilda 40 ga yaqin ilmiy-uslubiy ishlar,  jumladan, 1 ta darslik, 4 ta uslubiy ko'rsatmalar, Scopus bazasidagi jurnallarda maqola, 10 dan ortiq xalqaro ilmiy bazalarda indeksatsiyalangan maqolalar chop qilingan, bir qator milliy va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda.
S.A.Rahimov 2021-yilda TDIU huzuridagi ilmiy kengash qaroriga asosan 08.00.07-“Moliya, pul muomalasi va kredit” ixtisosligi bo‘yicha “Innovatsion iqtisodiyotda banklarning depozit siyosati samaradorligini oshirish yo'llari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasini himoya qilgan.
S.A.Rahimov universitetdagi mavjud yuklamalarga asosan talabalarga Stataistika, iqtisodiy tahlil, iqtisodiyotda ma’lumotlar tahlili, qimmatli qog'ozlar va moliya bozori, pul va banklar, moliya asoslari fanlaridan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda olib boradi.
S.A.Rahimovning ilmiy rahbarligi ostida uning shogirdlari 2022-2025-yillarda nomdor stipendiyalar, jumladan Islom Karimov davlat stipendiyasi hamda Prezident nomdor stipendiyalariga sazovor bo'lgan. Universitet rahbariyati tomonidan faxriy yorliqlar bilan taqdirlangan.

RAHIMOV SANJAR ABDULAHODOVICH
С.А. Рахимов активно участвует в общественной жизни кафедры, факультета и университета, награждён почётными грамотами руководства университета, Министерства строительства Республики Узбекистан, а также Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.
С.А. Рахимов проходил повышение квалификации в Ташкентском государственном экономическом университете, а также стажировку в Университете Йылдыз (Турция).
За последние три года С.А. Рахимов подготовил около 40 научно-методических работ, в том числе 1 учебник, 4 методических пособия, статьи в журналах, входящих в базу Scopus, более 10 статей, индексируемых в международных научных базах. Он активно участвует в ряде национальных и международных конференций.
В 2021 году, на основании решения научного совета при ТГЭУ, С.А. Рахимов защитил диссертацию на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по экономическим наукам по специальности 08.00.07 – «Финансы, денежное обращение и кредит» на тему: «Пути повышения эффективности депозитной политики банков в условиях инновационной экономики».
В рамках учебной нагрузки в университете С.А. Рахимов проводит лекционные и практические занятия по дисциплинам: статистика, экономический анализ, анализ данных в экономике, рынок ценных бумаг и финансов, деньги и банки, основы финансов. Занятия ведутся на высоком уровне с использованием современных педагогических и информационных технологий.
Под его научным руководством студенты в 2022–2025 годах становились обладателями именных стипендий, включая Государственную стипендию имени Ислама Каримова, а также Президентскую именную стипендию. За свою педагогическую и научную деятельность награждён почётными грамотами руководства университета.