Nortasheva Mavjuda Absoatovna
Mavjuda Nortasheva 2010-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini bakalavrni imtiyozli tamomlagan. 2016-yilda Qishloq xo‘jalik hayvonlarini urchitish,ko‘paytirish va ularning seleksiyasi (hayvonlarning turlari  bo‘yicha) magistraturani tamomlagan.
Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 40 ga yaqin  respublika,xalqaro,ilmiy jurnallarda skops  maqolalar chop ettirilgan,
Hozirgi kunda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish, talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy to‘garaklarini samaradorligini oshirish, Respublika va xalqaro loyihalar ko‘lamini oshirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Nortasheva Mavjuda Absoatovna
Личная информация Мавjudа Норташева в 2010 году окончила с отличием Самаркандский сельскохозяйственный институт. В 2016 году получил степень магистра по специальности «Разведение, разведение и селекция сельскохозяйственных животных (по видам животных)».
По результатам научных исследований опубликованы обширные статьи примерно в 40 республиканских, международных и научных журналах.
В настоящее время он занимается развитием научной и инновационной деятельности кафедры и факультета, привлечением молодых студентов к научным исследованиям, повышением эффективности научных кругов, увеличением масштабов национальных и международных проектов.