Suyunova Zulfiya Baxtiyarovna
Suyunova Zulfiya Baxtiyarovna 2013-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tamomlagan. 2021-yilda “06.02.03- Xususiy zootexniya. Chorvachilik mahsulotlarini ishlab chiqarish texnologiyasi” ixtisosligi bo‘yicha qishloq, xo‘jalik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olgan.
Ilmiy-pedagogik faoliyati davomoda 50 ga yaqin ilmiy maqolalar, 1 ta darslik, 1 ta o‘quv qo‘llanma, 1 ta monografiya, 1 ta risola va 2 ta uslubiy ko’rsatma chop ettirgan.
Hozirgi kunda Respublikamizda olib borilayotgan islohotlar bilan birgalikda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish, talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy to‘garaklarini samaradorligini oshirish, Respublika va xalqaro loyihalar ko‘lamini oshirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda

Suyunova Zulfiya Baxtiyarovna
Суюнова Зулфия Бахтияровна в 2013 году окончила Самаркандский сельскохозяйственный институт.  В 2021 году получила степень доктора философии (PhD) в области сельского хозяйства по специальности «06.02.03-Частная зоотехния. Технология производства животноводческих продуктов»
В научно-педагогической деятельности опубликовано около 50 научных статей, 1 учебник, 1 учебное пособие, 1 монография, 1 научная рекомендация и 2 методических пособий.
В настоящее время, наряду с реформами, проводимыми в республике, активно участвует в развитии научной и инновационной деятельности кафедры и факультета, привлечении студентов и молодежи к научным исследованиям, повышении эффективности научных кружков, участие в национальных и международных проектов.