• Yilqichilik va tuyachilik
•  2021-yilda 06.02.01-“Qishloq xo‘jalik hayvonlarini urchitish, ko‘paytirish, seleksiyalash va genetikasi” ixtisosligi bo‘yicha qishloq xo‘jaligi fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olgan.
2021-yilda “O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 30 yilligi” va 2024-yilda va Rossiya hamkorligidagi  “Ta’lim tashabbuskori” Xalqaro ilmiy-amaliy ko‘rik tanlovda faol ishtirok etib faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritib  estalik ko‘krak nishonlari bilan taqdirlangan.
Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 40 ga yaqin ilmiy maqolalar, 1 ta o‘quv qo‘llanma,  1 ta Monografiya chop ettirgan.
Hozirgi kunda Respublikamizda olib borilayotgan islohotlar bilan birgalikda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish, talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy to‘garaklarini samaradorligini oshirish, Respublika va xalqaro loyihalar ko‘lamini oshirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Старший преподаватель кафедры генетики, селекции и технологии кормления животных
• В 2021 году, 06.02.01, получил степень доктора философии (PhD) сельскохозяйственных наук по специальности «селекция, селекция и генетика сельскохозяйственных животных».
В 2021 году «30-летие независимости Республики Узбекистан» и в 2024 году «Инициатор образования» в сотрудничестве Узбекистана и России активно участвовал в международных научно-практических экзаменах и занял почетное 1 место и был награжден эстонскими значками.
По результатам научных исследований им опубликовано около 40 научных статей,
1 учебное пособие, 1 монография.
В настоящее время, наряду с реформами, проводимыми в нашей республике, он участвует в развитии научной и инновационной деятельности кафедры и факультета, привлечении студентов и молодежи к научным исследованиям, повышении эффективности научных кругов, расширении масштабов национальных и международных проектов.