Ruziyeva Dilafruz Faxriddinovna
Ruziyeva Dilafruz Faxriddinovna 1979-yil Jomboy tumanida tavallud topgan. 1997-yilda Jomboy tumanidagi 46-maktabni tamomlab, 1998 yilda Samarqand qishloq xo’jaligi institutiga o’qishga kirgan va 2003-yilda tamomlagan. 2021 Samarqand Davlat Universiteti Iqtisodiyot fakultetiga magistraturaga    o ‘qishga kirgan va 2023 yilda tamomlagan. 2024 yilda Toshketd davlat iqtisodiyot universitetiga “Buxgalteriya hisobi va audit” yo’nalishi boyicha mustaqil izlanuvchi bo’lib kirgan va xozirgi kunda  “Qishloq xo’jaligi korxonalarida inventarizasiya o’tkazish va uning natijalari taxlilini takomillashtirish” mavzusida ilmiy ishi boyicha tadqiqotlarni amalga oshirmoqda.
2024- yilda Samarqand davlat veterenariya meditsinasi chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot fakultetiga assistent lavozimiga ishga qabul qilingan va ish faoliyatini shu yerda davom ettirib kelmoqda.
Hozirga qadar 5ta OAK jurnallarda, 2ta xalqaro jurnallarda, 10ga yaqin maqolalari bilan respublika konferensiyalari va mahalliy to‘plamlarida ishtirok etgan.

Ruziyeva Dilafruz Faxriddinovna
Рузиева Дилафруз Фахриддиновна родилась в 1979 году в Джамбайском районе. В 1997 году окончил школу № 46 в Джамбайском районе, а в 1998 году поступила в Самаркандский сельскохозяйственный институт, который окончил в 2003 году. В 2021 году поступил на экономический факультет Самаркандского государственного университета в магистратуру и окончила ее в 2023 году. В 2024 году поступила в Ташкентский государственный экономический университет в качестве самостоятельного исследователя по направлению «Бухгалтерский учет и аудит» и в настоящее время проводит исследования по своей научной работе на тему «Совершенствование инвентаризации в сельскохозяйственных предприятиях и анализ ее результатов».
В 2024 году был принят на работу ассистентом на экономический факультет Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии и продолжает там работать.
На сегодняшний день она приняла участие в 5 национальных и международных журналах, 2 международных журналах и написала около 10 статей на национальных конференциях и местных сборниках.