Ruziyeva Dilafruz Faxriddinovna
Ruziyeva Dilafruz Faxriddinovna 1979-yil Jomboy tumanida tavallud topgan. 1997-yilda Jomboy tumanidagi 46-maktabni tamomlab, 1998 yilda Samarqand qishloq xo’jaligi institutiga o’qishga kirgan va 2003-yilda tamomlagan. 2021 Samarqand Davlat Universiteti Iqtisodiyot fakultetiga magistraturaga    o ‘qishga kirgan va 2023 yilda tamomlagan. 2024 yilda Toshketd davlat iqtisodiyot universitetiga “Buxgalteriya hisobi va audit” yo’nalishi boyicha mustaqil izlanuvchi bo’lib kirgan va xozirgi kunda  “Qishloq xo’jaligi korxonalarida inventarizasiya o’tkazish va uning natijalari taxlilini takomillashtirish” mavzusida ilmiy ishi boyicha tadqiqotlarni amalga oshirmoqda.
2024- yilda Samarqand davlat veterenariya meditsinasi chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot fakultetiga assistent lavozimiga ishga qabul qilingan va ish faoliyatini shu yerda davom ettirib kelmoqda.
Hozirga qadar 5ta OAK jurnallarda, 2ta xalqaro jurnallarda, 10ga yaqin maqolalari bilan respublika konferensiyalari va mahalliy to‘plamlarida ishtirok etgan.

Ruziyeva Dilafruz Faxriddinovna
Ruziyeva Dilafruz Fakhriddinovna was born in 1979 in the Jomboy district. In 1997, she graduated from school No. 46 in the Jomboy district, and in 1998 she entered the Samarkand Agricultural Institute and graduated in 2003. In 2021, she entered the Faculty of Economics of Samarkand State University for a master's degree and graduated in 2023. In 2024, she entered the Tashkent State University of Economics as an independent researcher in the field of "Accounting and Audit" and is currently conducting research on her scientific work on the topic "Improving Inventory in Agricultural Enterprises and the Analysis of Its Results".
In 2024, he was hired as an assistant at the Faculty of Economics of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology and continues his work there.
So far, he has participated in 5 national journals, 2 international journals, and about 10 articles in republican conferences and local collections.