Xamdamova Nasiba Ablakulovna
N.A.Xamdamova fakultet va universitet jamoat ishlarida faol ishtirok etib, universitet rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va Chorvachilikni Rivojlantirish Qo‘mitasining faxriy yorlig‘i, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Ta’lim va Innovatsiyalar Vazirligi Huzuridagi Bilim va Malakalarni baholash agentligi tomonidan chet tilini bilish darajasi to‘g‘risida B2 darajali sertifikatlari bilan taqdirlangan. Oxirgi 2 yilda 20 dan ortiq indeksatsiyalangan ilmiy maqolalar va bir qator milliy konferensiyalarda ishtirok etib kelmoqda.
N.A.Xamdamova hozirgi kunda “Xizmat ko‘rsatish sohasini rivojlantirish orqali qishloq joylarida aholi bandligini oshirish istiqbollari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga da’vogarlik dissertatsiya ishi bo‘yicha faoliyat olib bormoqda.
N.A.Xamdamova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir necha fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik  va axborot texnologiyalarga asoslangan holda o‘zbek va rus tillarda olib boradi.

Xamdamova Nasiba Ablakulovna
N.A. Khamdamova takes an active part in the public life of the faculty and university, awarded the Honorable Literacy Leadership of the University, the Committee for Development of Veterinary and Animal Husbandry of the Republic of Uzbekistan, and also a certificate of foreign language level V2 from the Agency for Higher Education and Innovation of the Ministry of Higher Education and Innovation of the Republic of Uzbekistan. In the last 2 years, more than 20 indexed scientific states and prinyal uchastie v ryade natsionalnyx conferences have been published.
V nastoyashchee vremya N.A. Khamdamova is working on a dissertation on the application of a doctoral degree in philosophy (PhD) and economics on the topic "Prospectivy povysheniya zanyatosti naseleniya selskoy mestnosti za schet razvitiya sfery uslug".
N.A. Khamdamova conducts qualitative practical training for a number of subjects in the Uzbek and Russian languages, in the classroom and in the university, and mainly for students, with the use of new pedagogical and information technologies.