Xamdamova Nasiba Ablakulovna
N.A.Xamdamova fakultet va universitet jamoat ishlarida faol ishtirok etib, universitet rahbariyati, O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va Chorvachilikni Rivojlantirish Qo‘mitasining faxriy yorlig‘i, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Ta’lim va Innovatsiyalar Vazirligi Huzuridagi Bilim va Malakalarni baholash agentligi tomonidan chet tilini bilish darajasi to‘g‘risida B2 darajali sertifikatlari bilan taqdirlangan. Oxirgi 2 yilda 20 dan ortiq indeksatsiyalangan ilmiy maqolalar va bir qator milliy konferensiyalarda ishtirok etib kelmoqda.
N.A.Xamdamova hozirgi kunda “Xizmat ko‘rsatish sohasini rivojlantirish orqali qishloq joylarida aholi bandligini oshirish istiqbollari” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga da’vogarlik dissertatsiya ishi bo‘yicha faoliyat olib bormoqda.
N.A.Xamdamova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir necha fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik  va axborot texnologiyalarga asoslangan holda o‘zbek va rus tillarda olib boradi.

Xamdamova Nasiba Ablakulovna
Н.А. Хамдамова принимает активное участие в общественной жизни факультета и университета, награждена Почетной грамотой руководства университета, Комитета по развитию ветеринарии и животноводства Республики Узбекистан, а также сертификатом по иностранному языку уровня В2 от Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования и инноваций Республики Узбекистан. За последние 2 года он опубликовал более 20 индексированных научных статей и принял участие в ряде национальных конференций.
В настоящее время Н.А. Хамдамова работает над диссертацией на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по экономике на тему «Перспективы повышения занятости населения сельской местности за счет развития сферы услуг».
Н.А. Хамдамова проводит качественную практическую подготовку по ряду предметов на узбекском и русском языках, исходя из существующей учебной нагрузки в университете, в основном для студентов, с использованием новых педагогических и информационных технологий.