Ulmasova Oygul Baxtiyorovna
O.B.Ulmasova fakultet va universitet jamoat ishlarida faol ishtirok etib, oliy ta’lim tizimida samarali faoliyar ko’rsatib kelayotgan va ta’lim sohasida islohatlarni amalga oshirishda o’z pedagogik mahorati bilan faollik ko’rsatib kelayotganligi uchun  universitetning rektori     X.B.Yunusovning faxriy yorlig‘i bilan taqdirlangan. Oxirgi 2 yilda 35 dan ortiq indeksatsiyalangan ilmiy maqolalar, 2 ta o‘quv qo‘llanma va bir qator milliy konferensiyalarda ishtirok etib kelmoqda.
O.B.Ulmasova hozirgi kunda “Samarqand viloyati bo‘yicha xizmatlar soxasini kichik biznes asosida rivojlantirish va samaradorligini oshirish” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga da’vogarlik dissertatsiya ishi bo‘yicha faoliyat olib bormoqda.
O.B.Ulmasova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir necha fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik  va axborot texnologiyalarga asoslangan holda o‘zbek va rus tillarda olib boradi.

Ulmasova Oygul Baxtiyorovna
За активное участие в общественной жизни факультета и университета, плодотворную работу в системе высшего образования, педагогическое мастерство в реализации реформ в сфере образования О.Б.Ульмасова награждена Почетной грамотой ректора университета Х.Б.Юнусова. За последние 2 года он опубликовал более 35 индексированных научных статей, 2 учебника и принял участие в ряде национальных конференций.
В настоящее время О.Б.Ульмасова работает над диссертацией на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по экономике на тему «Развитие и повышение эффективности сферы услуг в Самаркандской области на основе малого бизнеса».
О.Б.Ульмасова проводит качественную практическую подготовку по ряду предметов на узбекском и русском языках, исходя из существующей учебной нагрузки в университете, в основном для студентов, с использованием новых педагогических и информационных технологий.