Aliyev Dilmurod Davronovich
Aliyev Dilmurod 1994-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tamomlagan. 2021-yilda 03.00.08 – “Odam va hayvonlar fiziologiyasi” ixtisosligi bo‘yicha biologiya fanlari doktori ilmiy darajasini olgan.
Mehnat intizomiga rioya qilish, ish beruvchining qonunga muvofiq bo’lgan farmoyishlari va ko’rsatmalarini o’z vaqtida hamda sifatli bajarish;
Muassasaning mol-mulkiga avaylab munosabatda bo’lish va undan oqilona foydalanish;
Muassasa jamoasining a’zolari va ish jarayonida aloqa qiladigan boshqa  shaxslar bilan xushfe’l munosabatda bo’lish, kiyinish madaniyatiga rioya etish;
Muassasa miqyosida kafedra faoliyatiga taalluqli masalalar muhokamasi
va xal etilishida ishtirok etish;
Kafedra ish rejasi, professor-o’qituvchi va xodimlarining shaxsiy ish rejalari xamda kafedra faoliyati doirasidagi boshqa  xujjatlarni tasdiqlash;
Kafedra pedagog xodimlariga uquv yuklamalarini taqsimlash xamda ularning o’z vaqtida va sifatli bajarilishini nazorat qilish;
Kafedraga pedagog kadrlarni tanlov asosida ishga kabul qilinishini ta’minlash, ularni moddiy va ma’naviy rag’batlantirish, shuningdek, intizomiy jazo choralarini qo’llash to’grisida OTMni rahbariyatiga belgilangan tartibda takliflar kiritish;
Belgilangan tartib va muddatlarda o’kuv yilidagi faoliyati bo’yicha kafedra hisobotini tayyorlash, kengash majlislarida hisobot berish;
Tasdiqlangan rejaga muvofik ilmiy-tadkiqot ishlarini olib borish, tugallangan ilmiy-tadkiqot ishlarini ta’lim, fan va ishlab chiqarish bilan integratsiyasini ta’minlash;
Kafedra o’qituvchilarining shaxsiy ish rejalaridagi o’quv, ilmiy- uslubiy, ilmiy-tadkiqot, ma’naviy-ma’rifiy va tashkiliy-uslubiy ishlarini ko’rib chiqish, tajribali ukituvchilar faoliyatini urganish, umumlashtirish, ilg’or tajribalarini ommalashtirishga qaratilgan ishlarni tashkil etish;
Zamonaviy pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish, pedagogik faoliyat bilan shug’ullanishni boshlagan yosh o’qituvchilarga pedagogik malaka va ko’nikmalarni egallashda yordam berish, axborot bazasini yaratish, o’quv mashg’ulotlarida zamonaviy o’quv-texnika vositalaridan, yakka tartibda o’qitish va mustaqil ta’lim olish uslublaridan samarali foydalanishni yo’lga qo’yish, o’qitishni zamonaviy kompyuter texnikalari bilan jixozlangan maxsus o’quv auditoriyalarda tashkil qilish bo’yicha takliflar kiritish, masofali o’qitish elementlarini rivojlantirish ishlarini amalga oshirish;
Ilmiy-pedagogik kadrlarni tayyorlash, kafedra mutaxassisligiga mos yoki turdosh ixtisosliklar bo’yicha nomzodlik va doktorlik dissertatsiyalarini ilmiy seminarlarda muhokama qilish, ta’lim xujjatlarining me’yor talablariga javob berishini belgilash bo’yicha ekspert guruhlari tarkibida ishtirok etish;
Bitiruvchilarni ishga taqsimlash, bitiruv malakaviy ishi, magistrlik dissertatsiyasining mavzularini shakllantirish, budjetdan tashkari mablaglarni jalb etish, shuningdek, ilmiy-texnikaviy yordam ko’rsatish maksadida ishlab chiqarish korxonalari va boshqa  xujaliklar bilan aloqa o’rnatish;
OTMni (oliy ta’lim muassasasi) va mazkur kafedrada stajor- tadqiqotchi- izlanuvchilari bilan muntazam aloqalarni tashkil etish, bitiruvchilar monitoringini olib borish;
Kafedra ixtisosligi bo’yicha mutaxassislar malakasini oshirishga yo’naltirilgan tadbirlar o’tkazish, ta’lim xizmati ko’rsatish tizimini rivojlantirish;
Talabalarning qizikishlarini e’tiborga olgan xolda turli mavzular, yo’nalishlar va ixtisosliklar, kasb-xunar turlari bo’yicha tugaraklar tashkil qilish, kichik korxonalarda, talabalarni darsdan bo’sh qaktini unumli va foydali mehnat bilan band qilishga qaratilgan tadbirlarni amalga oshirish;
Kafedrada o’qitiladigan fanlardan laboratoriya ishlarini tulik va sifatli utkazilishini ta’minlash xamda kafedra laboratoriyalarini zamonaviy uskuna, qurilma va jixozlar bil an ta’minlanishiga xomiylarni keng jalb etish;
Oʻzining xizmat vazifalarini vijdonan bajarish.
1985-1985 yy. - Progress sovxozi ishchisi. Samarqand viloyati Pastdarg’om tumani
1986-1988 yy. - Xarbiy xizmat Polevaya pochta v/ch. 34146
1988-1994 yy. - Samarqand qishloq xo’jalik instituti talabasi
1994-1995 yy. - Samarqand viloyati Tayloq tumani Zoogigiyena laboratoriyasi kichik ilmiy xodimi
1995-1998 yy. - O’zbekiston qorako’lchilik ilmiy tadqiqot instituti aspiranti
1998-2003 yy. - Samarqand qishloq xo’jalik instituti «Hayvonlar kasalliklari va parazitologiya» kafedrasi
vrach-ordinatori
2003-2015 yy.- Samarqand qishloq xo’jalik instituti «Hayvonlar kasalliklari va parazitologiya» kafedrasi
assistenti
2016-2018 yy. -  Qorako’lchilik va cho’l ekologiyasi ilmiy tadqiqot instituti doktoranti
2018-2019 yy  -  QChEITI Genetika va genofond bo’limi, katta ilmiy xodimi
2019- 2020 yy - SamDTI Tibbiy biologiya va genetika kafedrasi assistenti
2020-2021 yy - SamDTU Tibbiy biologiya va genetika kafedrasi mudiri
2021-2022 yy - SDVMChBU  ilmiy tadqiqotlar, innovasiyalar va ilmiy kadrlar tayyorlash bo’limi boshlig’i

Aliyev Dilmurod Davronovich
Aliev Dilmurod graduated from Samarkand Agricultural Institute in 1994. In 2021, he received the degree of Doctor of Biological Sciences in the specialty 03.00.08 – "Human and animal Physiology".
Officials responsibilities
Compliance with labor discipline, timely and high-quality execution of orders and instructions of the employer in accordance with the law.
Treat the institution's property with care and use it wisely
Be polite when communicating with the establishment's staff and other people, and observe the dress code.
Participation in the discussion and resolution of issues related to the activities of the department at the institutional level.
Approval of the department's work plan, personal work plans of professors and staff, as well as other documents within the framework of the department's activities
Distribution of the teaching load between the faculty of the department, as well as monitoring its timely and high-quality implementation.
Ensure the recruitment of teaching staff to the department on a competitive basis, motivate them financially and morally, and also submit proposals to the management of Higher Education Institutions on the application of disciplinary measures in accordance with the established procedure.
Preparation of the department's report on activities for the academic year in accordance with the established procedure and deadlines, and presentation of the report at council meetings.
Conduct research and development work in accordance with the approved plan, ensure the integration of completed research and development work with education, science and production.
Consideration of educational, scientific-methodical, scientific-research, spiritual-educational and organizational-methodical works of the department's teachers in personal work plans, organization of works aimed at studying and generalizing the activities of experienced teachers, popularization of their best practices.
Implementation of modern pedagogical and information and communication technologies, assistance to young teachers who have begun to engage in pedagogical activity in acquiring pedagogical skills and abilities, creation of an information base, establishment of effective use of modern educational and technical means, individual teaching methods and independent learning in classes, making proposals for organizing training in special classrooms equipped with modern computer equipment, distance learning development of elements of training .
Training of scientific and pedagogical personnel, discussion of candidate and doctoral dissertations at scientific seminars in the department’s specialty or related specializations, participation in expert groups to determine the compliance of educational documents with standard requirements.
Establishing contacts with manufacturing enterprises and other businesses with the aim of sending graduates to work, formulating topics for final qualification papers, master's dissertations, attracting funds outside the budget, and providing scientific and technical support.
Organization of regular communication with the university and research trainees of this department, monitoring of graduates.
Conducting events aimed at improving the qualifications of specialists in the department’s specialty and developing a system for providing educational services.
Taking into account the interests of students, organizing clubs in various subjects, areas and specializations, types of professions, holding events aimed at occupying students’ free time with productive and useful work in small enterprises.
To ensure full and high-quality laboratory work on the subjects taught at the department and to attract sponsors to equip the department’s laboratories with modern equipment and devices.