• Veterinariya  jarrohligi
Niyozov Hakim Baqoyevich 1984-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tamomlagan. 1990-yilda 16.00.04 – “Veterinariya farmakologiyasi va toksikologiyasi ” ixtisosligi bo‘yicha veterinariya fanlari nomzodi ilmiy darajasini olgan. 2017-yilda 16.00.02 – “16.00.02 – Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinar akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi ” ixtisosligi bo‘yicha veterinariya fanlari doktori ilmiy darajasini olgan.  2023-yilda 16.00.01 – “16.00.01–Hayvonlar kasalliklari diagnostikasi, terapiyasi va xirurgiyasi ”” ixtisosligi bo‘yicha professorlik ilmiy unvonini olgan. Shuningdek, oxirgi 5 yilda ,   Kipr, Estoniya, Portugaliya, Rossiya  va Turkiya kabi mamlakatlarning nufuzli universitetlarida bilim va tajribalarini oshirgan. Niyozov Hakim Baqoyevich 1 ta darslik, 4 ta o‘quv qo‘llanma, 4 ta uslubiy qo‘llanma, 20 dan ortiq namunaviy dasturlarni ishlab chiqishda hammualliflik qilgan, 3 ta monografiya, 6 ta metodik tavsiyalar, 295 ta ilmiy maqolalar chop etgan.
2024-yilda   “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining “Oliy ta’lim a’lochisi”   ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan.

Профессор кафедры ветеринарной хирургии и акушерства
Ниязов Хаким Бакоевич окончил Самаркандский сельскохозяйственный институт в 1984 году. В 1990 году получил ученую степень кандидата ветеринарных наук по специальности 16.00.04-“Ветеринарная Фармакология и токсикология”. В 2017 году 16.00.02-“16.00.02 – Патология, онкология и морфология животных. Получил степень доктора ветеринарных наук по специальности ” ветеринарное Акушерство и биотехнология репродукции животных".  В 2023 году получил ученое звание профессора по специальности 16.00.01 - ” 16.00.01-Диагностика, терапия и хирургия болезней животных”. Также за последние 5 лет он расширил свои знания и опыт в престижных университетах таких стран, как Кипр , Эстония, Португалия, Россия и Турция. Он является автором 4 учебников, 6 учебных пособий, 6 методических пособий, более 10 примерных программ, опубликовал 2 монографии, 6 методических рекомендаций, 158 научных статей.Он является автором 1 учебников, 4 учебных пособий, 4 методических пособий, более 20 примерных программ, опубликовал 3 монографии, 6 методических рекомендаций, 295 научных статей.
В 2024 году награжден нагрудным знаком “Отличник высшего образования” Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.