Xo‘jayeva Nigora Jo‘raqulovna
•        16.00.04 –Veterinariya farmakologiyasi va toksikologiyasi. Veterinariya sanitariyasi, ekologiyasi, zoogigiyenasi va veterinar-sanitariya ekspertizasi
N. Xo‘jayeva universitetda assistent lavozimida faoliyat yuritib, ilmiy va pedagogik faoliyat bilan shug‘ullanadi. U 2023-yilda magistrlik dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qilgan va hozirda doktorlik dissertatsiyasi ustida izlanishlar olib bormoqda.
So‘nggi yillarda N. Xo‘jayeva 15 dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlarni, jumladan, xalqaro va milliy ilmiy jurnallarda maqolalarni chop etgan, shuningdek, turli ilmiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda. Uning ilmiy izlanishlari farmakologiya yo‘nalishiga qaratilgan bo‘lib, ayniqsa, hayvonlarda turli bioaktiv moddalar, xususan, suv o‘tlari, jumladan, xlorellaning ta’sirini o‘rganishga asoslangan.
N. Xo‘jayeva hozirda universitetda assistent lavozimida faoliyat yuritib, talabalarga farmakologiya va toksikologiya fanlaridan amaliy va laboratoriya mashg‘ulotlarni zamonaviy pedagogik va axborot texnologiyalaridan foydalangan holda olib boradi.

Xo‘jayeva Nigora Jo‘raqulovna
Н. Хужаева работает в университете на должности ассистента, занимается научной и педагогической деятельностью. В 2023 году она успешно защитила магистерскую диссертацию и в настоящее время ведет исследования в рамках докторской диссертации.
За последние годы Н. Хужаева опубликовала более 15 научно-методических работ, включая статьи в международных и национальных научных журналах, а также активно участвовала в различных научных конференциях. Ее исследования сосредоточены в области фармакологии, в частности, изучения влияния различных биоактивных веществ на животных, включая водоросли такие как хлорелла.
В настоящее время Н. Хужаева продолжает работать в университете на должности ассистента, проводит практические и лабораторные занятия по фармакологии и токсикологии, используя современные педагогические и информационные технологии.