Nematullayev Ozod Erkin o‘g‘li
• 16.00.04 – Veterinariya farmakologiyasi va toksikologiyasi. Veterinariya sanitariyasi, ekologiyasi, zoogigiyenasi va veterinar-sanitariya ekspertizasi
Nematullayev Ozod Erkin o‘g‘li Qashqadaryo viloyati Chiroqchi tumanida tavallud topgan. 2017-yilda Samarqand qishloq xo‘jalik institutini bakalavriat bosqichini, 2019-yilda Samarqand veterinariya meditsinasi instituti magistraturani tamomlagan  2020-2022  yillarda Samarqand Veterinariya meditsinasi instituti “Farmakologiya va toksikologiya” kafedrasi tayanch doktaranti, 2023-yil 4-sentyabrdan   Samarqand davlat  veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiya lar universiteti  “Farmakologiya va toksikologiya” kafedrasi assistenti lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda.  Oxirgi 3 yilda  40  ga yaqin ilmiy-uslubiy ishlar,  jumladan, 1 ta tavsiyanoma va 1 ta monografiya chop qilingan, bir qator milliy va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda. 2023-yil “Xlorella suspenziyasini broyler joʻjalar va tovuqlar organizmiga hamda mahsulotlari sifatiga ta'sirini veterinariya sanitariya jihatidan baholash”   mavzusida doktorlik dissertatsiyasini himoya qildi. 2021-2022 yillar davomida PZ-202012141 raqamli “Chorva mollari va parrandalar immun tizimini mustahkamlovchi, kasalliklardan himoyalovchi hamda reproduktiv faolligi va mahsuldorligini oshiruvchi oddiy xlorella (Chlorella vulgaris) o‘simligidan tabiiy dorivor biologik faol moddalar olish texnologiyasini yaratish” mavzusidagi amaliy loyihada faoliyat yuritib kelgan

Nematullayev Ozod Erkin o‘g‘li
• 16.00.04 – Veterinary Pharmacology and Toxicology, Veterinary Sanitation, Ecology, Zoohygiene, and Veterinary-Sanitary Expertise
Nematullayev Ozod was born in the Chiroqchi district of Kashkadarya region. He completed his bachelor's degree at Samarkand Agricultural Institute in 2017 and his master's degree at Samarkand Veterinary Medicine Institute in 2019.
From 2020 to 2022, he was a doctoral researcher at the Department of Pharmacology and Toxicology of the Samarkand Veterinary Medicine Institute. Since September 4, 2023, he has been working as an assistant at the Department of Pharmacology and Toxicology at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry, and Biotechnology.
Over the past three years, he has published around 40 scientific and methodological works, including one guideline and one monograph. He actively participates in national and international conferences. In 2023, he successfully defended his doctoral dissertation on the topic: "Veterinary-sanitary evaluation of the impact of chlorella suspension on the health of broiler chickens and hens, as well as the quality of their products."
From 2021 to 2022, he actively participated in the applied project No. PZ-202012141, titled: "Development of a technology for obtaining natural medicinal biologically active substances from the Chlorella vulgaris algae to strengthen the immune system of farm animals and poultry, protect them from diseases, and enhance their reproductive activity and productivity."