XUJAMOV JURABEK NAYIMOVICH
U 2019 yilda “Turli zot va zotdorlikdagi sigirlarning sut mahsuldorligini oshirish yo‘llari” mavzusidagi falsafa doktori (RhD) dissertatsiyasini muvaffaqiyatli himoya qilgan.
J.N.Xujamov bugungi kungacha 100 dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar muallifidir. Jumladan, 2 ta o‘quv qo‘llanma, 3 ta darslik, 2 ta uslubiy, 2 ta monografiya, 1 ta patent, 2 ta metodik tavsiyalar chop ettirgan hamda bir qator respublika, xalqaro va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda.
J.N.Xujamov Samarqand Davlat Veterinariya Meditsinasi, Chorvachilik va Biotexnologiyalar Universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazida malaka oshirib kelgan. 2010 yildan buyon respublika loyihalarda ijrochi sifatida faoliyat ko‘rsatib kelmoqda. Universitetning xalqaro miqyosda obro‘sini oshirish, moddiy-texnika bazasini mustahkamlash, talabalar, professor-o‘qituvchilarning hamda klasterlarni davlatlararo o‘zaro tajriba almashish ishlariga katta hissa qo‘shmoqda.

XUJAMOV JURABEK NAYIMOVICH
In 2019, he successfully defended his Doctor of Philosophy (RhD) dissertation on the topic “Ways to increase milk productivity of cows of different breeds and breeding”.
To date, J.N. Khuzhamov is the author of more than 100 scientific and methodological works. In particular, he has published 2 manuals, 3 textbooks, 2 methodological, 2 monographs, 1 patent, 2 methodological recommendations, and has been actively participating in a number of republican, international and foreign conferences.
J.N. Khuzhamov has been improving his skills at the Center for Retraining and Advanced Training of Teaching Personnel at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies. Since 2010, he has been working as an executor in republican projects. He has made a significant contribution to increasing the international reputation of the university, strengthening its material and technical base, and promoting the interstate exchange of experience between students, professors, and clusters.
Under the scientific supervision of J.N. Khujamov, he currently supervises 2 doctoral students and 5 Master's theses.