• Tadbirkorlik va kichik biznes iqtisodiyoti
Javmanov Jamshed Abdusamatovich 1996-yil 13-sentabr kuni Samarqand shahrida tavallud topgan. 2012-yilda Samarqand shahridagi 24-umumta’lim maktabini, 2015-yilda Samarqand iqtisodiyot va servis instituti qoshidagi 2-son akademik litseyni “Xorijiy tillar” yo‘nalishi bo‘yicha, 2019-yilda Samarqand veterinariya meditsinasi institutini “Qishloq xo‘jaligida menejment” yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriatni, 2023-yilda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialini “Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar)” mutaxassisligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktorining 2024-yil 4-martdagi 77-K buyrug‘i bilan 08.00.15-Tadbirkorlik va kichik biznes iqtisodiyoti ixtisosligi bo‘yicha “Aholini o'zini-o'zi band qilishga jalb qilish orqali ishsizlik darajasini pasaytirish (Samarqand viloyati misolida)” mavzusida mustaqil izllanuvchi (PhD) sifatida ilmiy izlanishlar olib bormoqda. 2020-yil 12-avgustdan 2023-yil 30-avgustiga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Xalqaro hamkorlik bo‘limida faoliyat olib borgan. 2023-yil 4-sentabrdan hozirgi vaqtga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiyot va buxgalteriya hisobi”, universitet tuzilmasi o‘zgarganidan keyin “Iqtisodiyot va menejment” kafedrasi assistenti lavozimida ishlab kelmoqda. Mehnat faloiyati davomida 30 dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar, jumladan 7ta OAK e’tirof etgan, 8ta mahalliy va 16ta xorijiy impakt faktorli jurnallarda maqolalar chop etgan. Mehnat faoliyati davomida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, Qozoq milliy agrar tadqiqotlar universiteti rektori, Olma-ota taxnologiyalar universiteti rektori, O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi, O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vaziri o‘rinbosarlari tomonidan universitetda xalqaro hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, talabalar, magistrlar, doktorantlar hamda professor-o‘qituvchilarni xorijiy stajirovkalar va malaka oshirishga yuborishda ko‘rsatgan xizmatlari, hamkor universitet talabalari uchun ofline darslar o‘tish, xalqaro olimpiadalarda talabalarni ishtiroki, qo‘mita tasarrufidagi tashkilotlar o‘rtasida o‘tkazilgan sport musobaqalarida ishtiroki, vazirlik tasarrufidagi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘tkazilgan tanlovlarda ishtiroki uchun turli tashakkurnoma, faxriy yorliq, diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlangan.
2015-2019 yy. – Samarqand veterinariya meditsinasi instituti talabasi
2020-2022.yy. – Samarqand veterinariya meditsinasi instituti Xalqaro hamkorlik boʻlimi uslubchisi
2021-2023.yy. – Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali magistranti
2022-2023.yy. – Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Xalqaro hamkorlik boʻlimi uslubchisi
2023-2024.yy. – Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot va buxgalteriya hisobi kafedrasi assistenti

• Экономика предпринимательства и малого бизнеса
Джавманов Джамшед Абдусаматович родился 13 сентября 1996 года в городе Самарканд. Окончил: 2012 году 24 средне-специальную школу, в 2015 году 2-ой академический лицей при Самаркандском институте экономики и сервиса, в 2019 году Самаркандский институт ветеринарной медицины по направлении «Менеджмент в сельском хозяйстве», 2023 году Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета по специальности «Экономика». Приказом директора Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета от 4 марта 2024 года №77-К является соискателем по специальности 08.00.15-Экономика предпринимательства и малого бизнеса. С 12 августа 2020 года по 11 апреля 2022 года работал методистом отдела международного сотрудничества в Самаркандском институте ветеринарной медицины. С 11 апреля 2022 года по 30 августа 2023 года работал методистом отдела международного сотрудничества в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий. С 4 сентября 2023 года по 19 декабря 2024 года работал ассистентом кафедры «Экономика и бухгалтерский учет» в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий. С 20 декабря 2024 года до сегодняшнего дня работает ассистентом кафедры «Экономика и менеджмент» в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий. Во время трудовой деятельности опубликовал более 30 научных статьей. Был награжден почетными грамотами, дипломами и сертификатами ректоров Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, Алматинского технологического университета, Казахского национального аграрно-исследовательского университета, председателя комитета ветеринарии и по развитию животноводства Республики Узбекистан, заместителя министра сельского хозяйства Республики Узбекистан за развитие международного сотрудничества в университете, участие в отправке студентов, магистров, докторантов и преподавателей на зарубежные стажировки и повышение квалификации, а также за активные участие и получение почетных мест студентов в международных олимпиадах под руководства и за участия спортивных соревнованиях и конкурсах которые состоялись в комитете  а также в министерстве.
2015-2019 г.г. – Студент Самаркандского института ветеринарной медицины
2020-2022. г.г. – Методист отдела международного сотрудничества СамИВМ
2021-2023. г.г. – Магистр Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономисеского университета
2022-2023. г.г. – Методист отдела международного сотрудничества СГУВ
2023-2024. г.г. – Ассаистент кафедры “Экономика и бухгалтерский учет” СГУВ
2024y – д.в       – Ассаистент кафедры “Экономика и менеджмент” СГУВ
2024y – д.в       – Соискатель Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономисеского университета