• Tadbirkorlik va kichik biznes iqtisodiyoti
Javmanov Jamshed Abdusamatovich 1996-yil 13-sentabr kuni Samarqand shahrida tavallud topgan. 2012-yilda Samarqand shahridagi 24-umumta’lim maktabini, 2015-yilda Samarqand iqtisodiyot va servis instituti qoshidagi 2-son akademik litseyni “Xorijiy tillar” yo‘nalishi bo‘yicha, 2019-yilda Samarqand veterinariya meditsinasi institutini “Qishloq xo‘jaligida menejment” yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriatni, 2023-yilda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialini “Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar)” mutaxassisligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktorining 2024-yil 4-martdagi 77-K buyrug‘i bilan 08.00.15-Tadbirkorlik va kichik biznes iqtisodiyoti ixtisosligi bo‘yicha “Aholini o'zini-o'zi band qilishga jalb qilish orqali ishsizlik darajasini pasaytirish (Samarqand viloyati misolida)” mavzusida mustaqil izllanuvchi (PhD) sifatida ilmiy izlanishlar olib bormoqda. 2020-yil 12-avgustdan 2023-yil 30-avgustiga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Xalqaro hamkorlik bo‘limida faoliyat olib borgan. 2023-yil 4-sentabrdan hozirgi vaqtga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiyot va buxgalteriya hisobi”, universitet tuzilmasi o‘zgarganidan keyin “Iqtisodiyot va menejment” kafedrasi assistenti lavozimida ishlab kelmoqda. Mehnat faloiyati davomida 30 dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar, jumladan 7ta OAK e’tirof etgan, 8ta mahalliy va 16ta xorijiy impakt faktorli jurnallarda maqolalar chop etgan. Mehnat faoliyati davomida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, Qozoq milliy agrar tadqiqotlar universiteti rektori, Olma-ota taxnologiyalar universiteti rektori, O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi, O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vaziri o‘rinbosarlari tomonidan universitetda xalqaro hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, talabalar, magistrlar, doktorantlar hamda professor-o‘qituvchilarni xorijiy stajirovkalar va malaka oshirishga yuborishda ko‘rsatgan xizmatlari, hamkor universitet talabalari uchun ofline darslar o‘tish, xalqaro olimpiadalarda talabalarni ishtiroki, qo‘mita tasarrufidagi tashkilotlar o‘rtasida o‘tkazilgan sport musobaqalarida ishtiroki, vazirlik tasarrufidagi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘tkazilgan tanlovlarda ishtiroki uchun turli tashakkurnoma, faxriy yorliq, diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlangan.
2015-2019 yy. – Samarqand veterinariya meditsinasi instituti talabasi
2020-2022.yy. – Samarqand veterinariya meditsinasi instituti Xalqaro hamkorlik boʻlimi uslubchisi
2021-2023.yy. – Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali magistranti
2022-2023.yy. – Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Xalqaro hamkorlik boʻlimi uslubchisi
2023-2024.yy. – Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot va buxgalteriya hisobi kafedrasi assistenti

• Economics of Entrepreneurship and Small Business
Jamshed Abdusamatovich Javmanov was born on September 13, 1996 in Samarkand. Graduated from: 24 secondary specialized school in 2012, the 2nd academic lyceum under the Samarkand Institute of Economics and Service in 2015, the Samarkand Institute of Veterinary Medicine in the direction of "Management in agriculture" in 2019, the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics in the specialty "Economics" in 2023. By the order of the director of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics dated March 4, 2024, No.77-K, he is an PhD student in the specialty 08.00.15-Economics of entrepreneurship and small business. From August 12, 2020 to April 11, 2022, he worked as a methodologist in the department of international cooperation at the Samarkand Institute of Veterinary Medicine. From April 11, 2022 to August 30, 2023, he worked as a methodologist in the department of international cooperation at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies. From September 4, 2023 to December 19, 2024, he worked as an assistant in the Department of Economics and Accounting at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies. From December 20, 2024 to the present day, he has been working as an assistant in the Department of Economics and Management at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Livestock and Biotechnologies. During his career, he published more than 30 articles. He was awarded with honorary certificates, diplomas and certificates of the rectors of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, Almaty Technological University, Kazakh National Agrarian Research University, the Chairman of the Committee for Veterinary Medicine and Livestock Development of the Republic of Uzbekistan, Deputy Minister of Agriculture of the Republic of Uzbekistan for the development of international cooperation at the university, participation in sending students, masters, doctoral students and teachers to foreign internships and advanced training, as well as for active participation and receiving honorary places for students in international Olympiads under the leadership and for participation in sports competitions and contests that took place in the committee and in the ministry.
WORK EXPERIENCE
2015-2019   – Student of the Samarkand Institute of Veterinary Medicine
2020-2022  – Methodologist of the Department of International Cooperation of Samarkand Institute of Veterinary Medicine
2021-2023 – Master of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics
2022-2023. – Methodologist of the Department of International Cooperation of Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies.
2023-2024  – Assistant of the Department of Economics and Accounting of Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies.
2024 - p.t.   – Assistant of the Department of Economics and Management of Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies.