URALOV BAXTIYOR MAXMUDOVICH
Uralov Baxtiyor Maxmudovich 1995-yil 20-oktabr kuni Samarqand viloyati siyob tumanida tavallud topgan. 2014-yilda Samarqand bank kollejini “Bank ishi” yo‘nalishini tamomlab, 2020-yilda Samarqand veterinariya meditsinasi institutini “Qishloq xo‘jaligida menejment” ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriatni, 2022-yilda Samarqand davlat universitetini “Raqamli iqtisodiyot” mutaxassisligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan.
Mehnat faoliyatini institutda 2020-yil 3-yanvardan 2023-yil 30-avgustiga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Xodimlar bo‘limi xodimlar bo‘yicha 1-toifali muhandisi lavozimida faoliyat olib borgan. 2022-yil 4-sentabrdan hozirgi vaqtga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiyot va buxgalteriya hisobi”, universitet tuzilmasi o‘zgarganidan keyin “Iqtisodiyot va menejment” kafedrasi assistenti lavozimida ishlab kelmoqda.
Ilmiy-tadqiqot faoliyati davomida 25 dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar, jumladan 7 ta OAK e’tirof etgan jurnal, 11 ta mahalliy va 7 ta xorijiy ilmiy-amaliy konfrinsiyalar hamda impakt faktorli jurnallarda maqolalar chop ettirgan.
B.M.Uralov universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir nechta fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda olib boradi. Shuningdek fakultetning talaba yoshlari bilan ustoz shogirt tizimida talabalar bilan birgalikda ilmiy maqolalar chiqargan. Hozirgi kunda Respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy salohiyat to‘garaklari samaradorligini oshirish, Respublika va xalqaro ilmiy loyihalar ko‘lamini oshirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

URALOV BAXTIYOR MAXMUDOVICH
Uralov Bakhtiyor Makhmudovich was born on October 20, 1995 in Samarkand. In 2011, he graduated from the 58th general education school in the Payarik district of the Samarkand region, in 2014 he graduated from the Samarkand Banking College with a degree in "Banking", in 2020 he graduated from the Samarkand Institute of Veterinary Medicine with a bachelor's degree in "Management in Agriculture", in 2022 he graduated from the Samarkand State University with a master's degree in "Digital Economics".
He worked at the institute from January 3, 2020 to August 30, 2023 as a 1st category engineer for personnel of the Personnel Department of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology. From September 4, 2022 to the present, he has been working as an assistant at the Department of "Economics and Accounting" of the Faculty of Economics of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, and after the change in the structure of the university, at the Department of "Economics and Management".
During his research activities, he has published more than 25 scientific and methodological works, including 7 journals recognized by the Academy of Sciences, 11 domestic and 7 foreign scientific and practical conferences, and articles in impact factor journals.
B.M.Uralov conducts high-quality practical training in several disciplines based on the existing workload at the university, mainly for students, based on new pedagogical and information technologies.
He has also published scientific articles together with students of the faculty in the mentor-apprentice system. Currently, in conjunction with the reforms being carried out in our Republic, he is participating in the implementation of such works as attracting young students to scientific research, increasing the efficiency of scientific circles, and increasing the scale of republican and international projects.