URALOV BAXTIYOR MAXMUDOVICH
Uralov Baxtiyor Maxmudovich 1995-yil 20-oktabr kuni Samarqand viloyati siyob tumanida tavallud topgan. 2014-yilda Samarqand bank kollejini “Bank ishi” yo‘nalishini tamomlab, 2020-yilda Samarqand veterinariya meditsinasi institutini “Qishloq xo‘jaligida menejment” ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriatni, 2022-yilda Samarqand davlat universitetini “Raqamli iqtisodiyot” mutaxassisligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan.
Mehnat faoliyatini institutda 2020-yil 3-yanvardan 2023-yil 30-avgustiga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Xodimlar bo‘limi xodimlar bo‘yicha 1-toifali muhandisi lavozimida faoliyat olib borgan. 2022-yil 4-sentabrdan hozirgi vaqtga qadar Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiyot va buxgalteriya hisobi”, universitet tuzilmasi o‘zgarganidan keyin “Iqtisodiyot va menejment” kafedrasi assistenti lavozimida ishlab kelmoqda.
Ilmiy-tadqiqot faoliyati davomida 25 dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar, jumladan 7 ta OAK e’tirof etgan jurnal, 11 ta mahalliy va 7 ta xorijiy ilmiy-amaliy konfrinsiyalar hamda impakt faktorli jurnallarda maqolalar chop ettirgan.
B.M.Uralov universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir nechta fanlardan amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda olib boradi. Shuningdek fakultetning talaba yoshlari bilan ustoz shogirt tizimida talabalar bilan birgalikda ilmiy maqolalar chiqargan. Hozirgi kunda Respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy salohiyat to‘garaklari samaradorligini oshirish, Respublika va xalqaro ilmiy loyihalar ko‘lamini oshirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

URALOV BAXTIYOR MAXMUDOVICH
Уралов Бахтиёр Махмудович родился 20 октября 1995 года в городе Самарканде. В 2011 году окончил общеобразовательную школу № 58 Пайарыкского района Самаркандской области, в 2014 году Самаркандский банковский колледж по специальности «Банковское дело», в 2020 году Самаркандский институт ветеринарной медицины по специальности «Аграрный менеджмент», в 2022 году Самаркандский государственный университет по специальности «Цифровая экономика».
Работал в институте с 3 января 2020 года по 30 августа 2023 года инженером 1 категории по кадрам отдела кадров Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии. С 4 сентября 2022 года по настоящее время работает ассистентом кафедры «Экономика и бухгалтерский учет» экономического факультета Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, а после изменения структуры университета — кафедры «Экономика и менеджмент».
За время своей научной деятельности опубликовал более 25 научных и научно-методических работ, в том числе 7 статей в журналах, признанных Академией наук, 11 отечественных и 7 зарубежных научно-практических конференциях, журналах с импакт-фактором.
Б.М. Уралов проводит качественную практическую подготовку по ряду дисциплин, исходя из существующей нагрузки в университете, в основном для студентов, используя новые педагогические и информационные технологии.
Он также публиковал научные статьи совместно со студентами факультета по системе наставник-ученик. В настоящее время он принимает участие в работе по развитию научно-инновационной деятельности факультета и кафедры, привлечению студенческой молодежи к научным исследованиям, повышению эффективности работы научных кружков, а также расширению масштабов республиканских и международных научно-инновационных проектов в университете в соответствии с проводимыми в Республике реформами.