Kazakova Zulayxo Salaxiddinovna
Zulayxo Kazakova 1995-yilda Samarqand qishloq xo‘jalik institutini  tamomlagan. 1998-yildan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ishlab kelmoqda.
Oxirgi 3 yilda  20  dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar,  jumladan, 15 ta maqolalar, 1 ta darslik,  1 ta o‘quv qo‘llanma, 4 ta uslubiy qo’llanma  chop qilingan bir qator milliy va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda.
Z.Kazakova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir nechta fanlardan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda olib boradi.

Kazakova Zulayxo Salaxiddinovna
Zulaykho Kazakova graduated from the Samarkand Agricultural Institute in 1995. Since 1998, she has been working at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock, and Biotechnology.
Over the past three years, she has published more than 20 scientific and methodological works, including 15 articles, 1 textbook, 1 study guide, and 4 methodological manuals, and actively participates in several national and international conferences.
Z. Kazakova delivers lectures and practical classes in multiple subjects, utilizing modern pedagogical and information technologies.