Kazakova Zulayxo Salaxiddinovna
Zulayxo Kazakova 1995-yilda Samarqand qishloq xo‘jalik institutini  tamomlagan. 1998-yildan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ishlab kelmoqda.
Oxirgi 3 yilda  20  dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar,  jumladan, 15 ta maqolalar, 1 ta darslik,  1 ta o‘quv qo‘llanma, 4 ta uslubiy qo’llanma  chop qilingan bir qator milliy va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda.
Z.Kazakova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir nechta fanlardan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda olib boradi.

Старший преподаватель кафедры экономики и менеджмента
Зулайхо Казакова окончила Самаркандский сельскохозяйственный институт в 1995 году. С 1998 года работает в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий.
За последние 3 года она опубликовала более 20 научно-методических работ, в том числе 15 статей, 1 учебник, 1 учебное пособие и 4 методических пособий, а также активно участвует в ряде национальных и международных конференций.
З. Казакова проводит лекции и практические занятия по нескольким дисциплинам, используя современные педагогические и информационные технологии.