Nazarova Maryam Sharipovna
M.Sh.Nazarova  1985-yilda Samarqand qishloq xo‘jalik institutini  tamomlagan. 1993-yildan  fakultet va universitet jamoat ishlarida faol ishtirok etib Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ishlab kelmoqda.  Oxirgi 3 yilda  20  dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar,  jumladan, 15 ta maqolalar,  1 ta o‘quv qo‘llanma, 4 ta uslubiy qo’llanma  chop qilingan bir qator milliy va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda.
M.Sh.Nazarova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir nechta fanlardan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda o‘zbek va rus  tillarida olib boradi.

Nazarova Maryam Sharipovna
M. Sh. Nazarova was born in Samarkand village in 1985. farm institute  graduated from 1993 faculty and university public in their work active participation arrived Samarkand state veterinary medicine medicine , animal husbandry and biotechnology at the university working is coming . 20 in the last 3 years  from more than scientific and methodological works , including 15 articles , 1 textbook manual , 4 methodological manual printed​ one row national and foreign at conferences active participation arrived is coming .
M. Sh. Nazarova at the university there is mainly for downloads to students one how many from sciences lecture and practical training high in good quality , new pedagogical and information technologies based without Uzbek and Russian  in their languages take goes .