Nazarova Maryam Sharipovna
M.Sh.Nazarova  1985-yilda Samarqand qishloq xo‘jalik institutini  tamomlagan. 1993-yildan  fakultet va universitet jamoat ishlarida faol ishtirok etib Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida ishlab kelmoqda.  Oxirgi 3 yilda  20  dan ortiq ilmiy-uslubiy ishlar,  jumladan, 15 ta maqolalar,  1 ta o‘quv qo‘llanma, 4 ta uslubiy qo’llanma  chop qilingan bir qator milliy va xorijiy konferensiyalarda faol ishtirok etib kelmoqda.
M.Sh.Nazarova universitetdagi mavjud yuklamalarga, asosan talabalarga bir nechta fanlardan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda, yangi pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda o‘zbek va rus  tillarida olib boradi.

Nazarova Maryam Sharipovna
М. Ш. Назарова родилась в селе Самарканд в 1985 году. ферма институт  закончил . С 1993 года факультет и университет публичный в своей работе активный участие приехал Самаркандский государственный ветеринарная медицина медицина , животноводство и биотехнология в университете работающий идет . 20 за последние 3 года  от больше, чем научно-методический труды , в том числе 15 статей , 1 учебник руководство , 4 методических ручная печать один ряд национальный и иностранный на конференциях активный участие приехал идет .
М. Ш. Назарова в университете есть в основном для скачивания студентам один сколько из наук лекция и практичный обучение высокий в хорошем качестве , новый педагогический и информация технологии основанный на без узбекский и Русский  на их языках брать идет