Kipchakov Shuxrat Umirzakovich
Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi, va morfologiyasi. Veterinariya akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi
Kipchakov Shuxrat  2023-yilda. Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetini tamomlagan.
2023-yildan 16.00.02 – Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi, va morfologiyasi. Veterinariya akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi ixtisosligi bo‘yicha ilmiy tadqiqot ishlarini olib bormoqda.
Hozirgi kunda Veterinariya akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi o‘quv shakllari bo‘yicha oliy ta’limning davlat ta’lim standartlariga muvofiq tuzilgan o‘quv rejalarda belgilangan laboratoriya, amaliy va boshqa turdagi mashg‘ulotlarni yuksak nazariy,  ilmiy uslubiy va kasbiy darajada o‘tkazish faol ishtipok etib kelmoqda.

Kipchakov Shuxrat Umirzakovich
Кипчаков Шухрат окончил Самаркандский государственный университет ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии в 2023 году.
С 2023 г. 16.00.02 – Патология, онкология и морфология животных. Проводит научные исследования в области ветеринарного акушерства и биотехнологии воспроизводства животных.
По результатам научных исследований опубликовано около 10 научных статей.
В настоящее время ведется активная работа по проведению лабораторной, практической и других видов подготовки на высоком теоретическом, научно-методическом и профессиональном уровне, предусмотренном учебными планами высшего профессионального образования по специальностям «Ветеринарное акушерство» и «Биотехнология воспроизводства животных» в соответствии с государственными образовательными стандартами.