Djumanov Sobir Murodovich
Djumanov Sobir Murodovich 1989-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tugatgan, veterinariya fanlari nomzodi, Hozirda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti, Veterinariya jarrohligi va akusherlik kafedrasida ishlash bilan birga 16.00.02 - “Hayvonlar patologiyasi, onkologiyasi va morfologiyasi. Veterinar akusherligi va hayvonlar reproduksiyasi biotexnikasi bo‘yicha “Mahsuldor sigirlarda mastitlarni sabablari, patogenizi, diagnostikasi, davolash va oldini olish” ma’vzusida doktorlik ishlarini olib bormoqda. Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 65 ta ilmiy maqolalar chop etgan
•     Bajarilgan uslubiy ishlar, hammualliflikda 1 ta darslik, 2 ta o‘quv qo‘llanma, 2 ta uslubiy qo‘llanma, 15 dan ortiq o‘quv dasturlarni ishlab chiqishda, hammualliflik asosida 2 ta metodik tavsiyalar.
Hozirgi kunda Respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy saloha to‘garaklarini samaradorligini, Respublika va xalqaro loyihalar ko‘lamini rivojlantirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Djumanov Sobir Murodovich
Candidate of Veterinary Sciences, Associate Professor, Department of Veterinary Surgery and Obstetrics
• Veterinary Obstetrics
Djumanov Sobir Murodovich:Djumanov Sabir Murodovich graduated from the Samarkand Agricultural Institute in 1989, candidate of veterinary sciences. Currently working at Samarkand State Veterinary Medicine, University of Animal Husbandry and Biotechnology, Department of Veterinary Surgery and Obstetrics16.00.02 - "Animal pathology, oncology and morphology. Veterinary Obstetrics and Biotechnology of Animal Reproduction. He is conducting doctoral studies on the topic "Causes, pathogenesis, diagnosis, treatment and prevention of mastitis in productive cows". Based on the results of scientific research, published 65 scientific articles, completed methodological works, co-authored 1 textbook, 2 training manuals, 2 methodological manuals, in the development of more than 15 educational programs, 2 methodological recommendations based on co-authorship. Currently, along with the reforms being carried out in our Republic, the department and the faculty are involved in the development of scientific and innovative activities, attracting young students to scientific research, increasing the efficiency of scientific circles, increasing the scope of national and international projects.