Jabborov Abbosjon G‘afforjon o‘g‘li
Jabborov Abbosjon G‘afforjon o‘g‘li 2018-yilda Samarqand veterinariya meditsinasi institutini tamomlagan. 16.00.01– “Hayvonlar kasalliklari diagnostikasi, terapiyasi va xirurgiyasi”  ixtisosligi bo‘yicha 3-bosqich mustaqil izlanuvchisi.
Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 20 ga yaqin ilmiy maqolalar chop etgan.
Hozirgi kunda Respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda kafedra va fakultetning ilmiy-innovatsion faoliyatini rivojlantirish talaba yoshlarni ilmiy tadqiqotlarga jalb qilish, ilmiy  to‘garaklarni samaradorligini oshirish, Respublika va xalqaro loyihalar ko‘lamini oshirish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Jabborov Abbosjon G‘afforjon o‘g‘li
Джаббаров Аббасжон Гаффоржон угли окончил Самаркандский институт ветеринарной медицины в 2018 году. Соискатель, 3-й год проводит научные исследование по специальности 16.00.01 – «Диагностика, терапия и хирургия болезней животных».
На основе результатов научных исследований опубликовано около 20 научных статей.
В настоящее время, наряду с проводимыми в республике реформами, участвует в развитии научно-инновационной деятельности кафедры и факультета, вовлечении студентов в научные исследования, повышении эффективности научных кружков, а также расширении масштабов республиканских и международных проектов.