Qurbanov Shukurulla Xolmuminovich
Qurbanov Shukurulla 2003-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tamomlagan. 2010-yilda 03.00.06 – Zoologiya ixtisosligi bo‘yicha veterinariya fanlari nomzodi ilmiy darajasini olgan.
Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 90 ga yaqin ilmiy maqolalar, 3 ta darslik, 2 ta o‘quv qo‘llanma, 1 ta monografiya, 2 ta tavsiyanoma, 1 ta uslubiy qo‘llanma chop ettirgan.
Hozirgi kunda respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda kafedrada o‘quv, o‘quv-uslubiy, ilmiy-uslubiy, ma’naviy-ma’rifiy sohalarda olib borilayatgan ishlarga professor-o‘qituvchilar, xodimlar, doktorantlar, magistrlar va talabalarni jalb qilish, ilmiy salohiyatni oshirish, xalqaro hamkorlik aloqalarini kuchytirish, yoshlarni turli tanlovlarga jalb qilish, milliy va xalqaro loyihalarni qo‘lga kiritish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Qurbanov Shukurulla Xolmuminovich
Курбанов Шукурулла окончил Самаркандский сельскохозяйственный институт в 2003 году. 2010 г. получил учёную степень кандидата ветеринарных наук по специальности 00.03.06-Зоология.
По результатам научных исследований им опубликовано около 90 научных статей, 3 учебника, 2 учебных пособия, 1 монография, 2 рекомендации, 1 методическое пособие.
В настоящее время, в связи  с реформами, проводимыми в нашей республике, принимает участие в реализации таких мероприятий ,как привлечение сотрудников, докторантов, магистров и студентов в повышении научного потенциала, укреплении связей международного сотрудничество привлечении  молодежи к различным конкурсам в национальных и международных проектах.