Urokov Kamoliddin Xudayberdievich
Urokov Kamoliddin - 2007-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tamomlagan. 2022-yilda 03.00.06 – Zoologiya ixtisosligi bo‘yicha veterinariya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olgan.
Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 100 ga yaqin ilmiy maqolalar, 2 ta darslik, 3 ta monografiya, 3 ta tavsiyanoma, 1 ta uslubiy qo‘llanma chop ettirgan.
Hozirgi kunda respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda fakultetda o‘quv, o‘quv-uslubiy, ilmiy-uslubiy, ma’naviy-ma’rifiy sohalarda olib borilayatgan ishlarga professor-o‘qituvchilar, xodimlar, doktorantlar, magistrlar va talabalarni jalb qilish, ilmiy salohiyatni oshirish, xalqaro hamkorlik aloqalarini kuchytirish, yoshlarni turli tanlovlarga jalb qilish, milliy va xalqaro loyihalarni qo‘lga kiritish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Urokov Kamoliddin Xudayberdievich
Уроков Камолиддин - окончил Самаркандский сельскохозяйственный институт в 2007 году. 2022 г. получил степень доктора философии (PhD) по ветеринарным наукам по специальности 00.03.06-зоология.
По результатам научных исследований им опубликовано около 100 научных статей, 2 учебника, 3 монография, 3 рекомендации, 1 методическое пособие.
Привлечение профессоров, сотрудников, докторантов, магистров и студентов к работе, проводимой на факультете в учебной, учебно-методической, научно-методической, духовно-просветительской сферах, наряду с проводимыми в нашей республике реформами, принимает участие в такие мероприятия, как повышение научного потенциала, укрепление международного сотрудничества, привлечение молодежи к различным конкурсам, победа в национальных и международных проектах.