Jabborov G‘iyosjon G‘afforjonovich
Jabborov G‘iyosjon 2015-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutini tamomlagan. 2017-yilda Veterinariya farmakologiyasi va toksikologiyasi mutaxassisligi bo‘yicha magistraturani tugatgan.
Ilmiy tadqiqot natijalari asosida 30 ga yaqin ilmiy maqolalar, 1 ta o‘quv qo‘llanma chop ettirgan.
Hozirgi kunda respublikamizda olib borilayotgan islohatlar bilan birgalikda kafedrada o‘quv, o‘quv-uslubiy, ilmiy-uslubiy, ma’naviy-ma’rifiy sohalarda olib borilayatgan ishlarga professor-o‘qituvchilar, xodimlar, magistrlar va talabalarni jalb qilish, ilmiysalohiyatni oshirish, xalqaro hamkorlik aloqalarini kuchytirish, yoshlarni turli tanlovlarga jalb qilish, milliy vaxalqaro loyihalarni qo‘lga kiritish kabi ishlarni amalga oshirishda ishtirok etib kelmoqda.

Jabborov G‘iyosjon G‘afforjonovich
Жабборов Гиёсжон окончил Самаркандский сельскохозяйственный институт в 2015 году. В 2017 году он получил степень магистра по ветеринарной фармакологии и токсикологии.
По результатам научных исследований им опубликовано около 30 научных статейи 1 учебное пособие.
В настоящее время в связи с проводимыми в нашей республике реформамикафедра участвует в реализации мероприятий в образовательной, учебно-методической, научно-методической, духовно-просветительской сферах, таких как привлечение профессорско-преподавательского состава, сотрудников, магистрантов и студентов, повышение научного потенциала, укрепление международного сотрудничества, вовлечение молодёжи в различные конкурсы, победу в республиканских имеждународных проектах.