Abdirazakov Abdimalik Abdiganiyevich
Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport kafedrasi katta o’qtuvchisi, falsafa fanlari nomzodi. Katta o’qtuvchi. Abdirazakov Abdimalik Abdiganiyevich 1985-1990 yillarda Toshkent davlat universiteti talabasi, 1992-1994 yilda esa aspiranturani tamomlagan. Hozirda u falsafa fanlari doktori, professor Q.Nazarov rahbarligida 02.09.22–Ijtimoiy falsafa “Milliy qadriyatlarni, millatni o’z-o’zini anglashi” mavzusida doktorlik (DSc) dissertatsiyasi ustida tadqiqotchilik ishlarini olib bormoqda. U 40 dan ortiq maqolalarini chop ettirgan. U 1 ta oʻquv qoʻllanma, 1 ta elektron darslik nashir ettirgan.
A.A.Abdirazakov universitetda magistr-talabalarga bir nechta fanlardan ma’ruza, seminar va amaliy mashg‘ulotlarni yuqori sifatda pedagogik va axborot texnologiyalariga asoslangan holda rus va o‘zbek tillarida olib boradi.
• Barcha o`quv shakllari boʻyicha oily ta`limning davlat ta`lim standartlariga muvofiq tuzilgan oʻquv rejalarda belgiliangan ma’ruza, seminar va boshqa turdagi mashgʻulotlarni yuksak nazariy, ilmiy uslubiy va kasbiy darajada o`tkazish;

Abdirazakov Abdimalik Abdiganiyevich
Старший преподаватель кафедры социальных и гуманитарных наук, физической культуры и спорта, кандидат философских наук. Старший преподаватель. В 1985-1990 годах Абдиганиевич Абдиразаков Абдима был студентом Ташкентского государственного университета, а в 1992-1994 годах окончил аспирантуру. В настоящее время ведет научно-исследовательскую работу над докторской (DSc) диссертацией под руководством доктора философских наук, профессора Назарова К.Н. 02.09.22-Социальная философия «Национальные ценности, самосознание нации». Опубликовал более 40 статей. Издал 1 учебное пособие, 1 электронный учебник. А.А.Абдиразаков проводит в университете лекции, семинары и практические занятия на русском и узбекском языках для магистрантов по нескольким предметам на основе высококачественных педагогических и информационных технологий.
• 1981. - Гурбанов А., Джомбойский район Самаркандской области, рабочий совхоза
• 1982-1984 гг. – боец-интернационалист в Республике Афганистан.
• 1985-1990 гг. – студент философско-экономического факультета ТашГУ.
• 1990-1992 гг. – преподаватель ТошДУ.
• 1992-1994 гг. – аспирант ТошДУ.
• 1994-1996 гг. – ассистент Ташкентского аграрного университета.
• 1996-2023 гг. – старший преподаватель СамДУ.
• 2023 г. - ок. - – СамДВМЧБУ, социальные и гуманитарные науки, физ. старший преподаватель кафедры культуры и спорта