QURBONOV SHERZODJON SHUXRATOVICH
Qurbonov Sherzodjon Shuxratovich  2010-yil  Samarqand Davlat universitetining Tarix fakultetining bakalavr bosqichini, 2013-yil magistratura bosqichini tomomlagan. 2010-2010-yillarda Samarqand shahar 60-son umum ta’lim maktab tarix fani o‘qituvchisi. 2010-2015-yillarda Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi tarix fani o‘qituvchisi,  2015-2020-yillarda Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi Ijtimoiy-gumanitar kafedrasi mudiri, 2020-2021 yil sentyabr. - Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan. 2021-2023-yillarda    Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining Yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va marifat bo‘limi boshlig‘i, 2023-2024-yillarda Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari 2024-yil oktabrdan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Axborot Resurs markazi direktori hamda  “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida Tarix fani o‘qituvchisi. OAK jurnallarida va xalqaro konferensiyalarda 7 ta maqolasi chop etilgan. O‘zbekiston tarixi fani bo‘yicha o‘quv qo‘llanma chiqarilgan. SamDU huzuridagi PKQTMOMMda malaka oshirgan.
• Markazning barcha faoliyati va xodimlarini umumiy boshqarish;
• OTM, viloyat va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda markaziy ARMlar bilan bog‘lanib, doimiy ravishda ARM kutubxona fondini oshirib borish;
• Barcha bibliografik ishlarning bajarilishini nazorat qilish;
• ARM uchun gazeta va jurnallar obunasini tashkil etish;
• Filial ARM va boshqa ARMlar bilan aloqani olib borish;
• Axborot resurs markazida kitob yarmarkalarini tashkil etish;
• Istiqbolli va joriy ish rejalarini ishlab chiqish;
• Axborot-resurs markazi fondining shakllanishini, uning tartibiga solinishi va saqlanishini tashkil etish;
• Axborot-resurs markazini zarur uskunalar, zamon talabi darajasidagi jihozlar hamda texnik vositalar bilan  ta’minlash; kompyuterlashtirish va internetdan foydalanish ishlarini takomillashtirish;
• Axborot-resurs markazini malakali xodimlar bilan ta’minlash, xodimlarning bilimlari, tajribasidan to‘g‘ri foydalanish, topshirilgan ish uchun mas’uliyatini oshirish choralarini ko‘rish;
• Xodimlarni tanlash va joy-joyiga qo‘yish, mehnat va ishlab chiqarish intizomini nazorat qilish;
• Ishlov berish va butlash bo‘limining ishiga mutasaddilik qilish: nashriyotlarning rejalarini ishlab chiqish va tekshirishda qatnashish, bibkollektorda va kitob do‘konlarida adabiyotlarining jamlanishi bilan shug‘ullanadi, kutubxona (axborot-resurs markazi) fondlarini to‘liq butlash uchun tarmoq filial va pochta orqali kitob jo‘natadigan do‘konlar bilan aloqani yo‘lga qo‘yish, kutubxona (axborot-resurs markazi)dagi adabiyotlarni hisobdan chiqarishga va yo‘qolganlari o‘rniga boshqa kitoblarni qabul qilib olishga bevosita rahbarlik qilish, hisob-kitob hujjatlarini tekshirish.
2010-2010 yy. Samarqand shahar 60-son umum ta’lim maktab tarix fani o‘qituvchisi
2010-2015 yy. Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi tarix fani o‘qituvchisi
2015-2020 yy. Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi Ijtimoiy-gumanitar kafedrasi mudiri
2020-2021 yil sentyabr. - Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari
2021 yil 27-oktabr-20 dekabr  – Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining Tyutori
2021- 2023 yy Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va  biotexnologiyalar universitetining Yoshlar bilan ishlash  ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i
2023 – 2024 yy Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari
2024 y  - h.v.  - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Axborot Resurs markazi direktori hamda “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi o‘qituvchisi

QURBONOV SHERZODJON SHUXRATOVICH
Курбонов Шерзоджон Шухратович в 2010 году окончил исторический факультет Самаркандского государственного университета, получив степень бакалавра, а в 2013 году – степень магистра. С 2010 по 2010 год — учитель истории в Самаркандской городской средней школе № 60. С 2010 по 2015 годы – преподаватель истории в Академическом лицее при Самаркандском государственном медицинском институте, с 2015 по 2020 годы – заведующий социально-гуманитарным отделением в Академическом лицее при Самаркандском государственном медицинском институте, с сентября 2020 по 2021 годы – заведующий кафедрой социально-гуманитарного направления в Академическом лицее при Самаркандском государственном медицинском институте. - Работал заместителем директора по учебной работе академического лицея при Самаркандском государственном медицинском институте. В 2021-2023 годах заведующий кафедрой духовности и воспитания по работе с молодежью Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, заместитель декана по работе с молодежью в 2023-2024 годах. С октября 2024 года директор Информационно-ресурсного центра Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий и преподаватель истории кафедры «Социально-гуманитарные науки, физическая культура и спорт». Он опубликовал 7 статей в журналах OAK и на международных конференциях. Издан учебник по истории Узбекистана. Прошел повышение квалификации в ПККТМОММ при СамГУ.
• Общее руководство всеми видами деятельности и персоналом Центра;
• Взаимодействовать с университетами, региональными и центральными министерствами высшего образования, науки и инноваций, а также центральными IRC для постоянного увеличения библиотечного фонда IRC;
• Осуществлять надзор за выполнением всех библиографических работ;
• Организация подписки на газеты и журналы для ARM;
• Взаимодействие с филиалами IRC и другими IRC;
• Организация книжных ярмарок в Информационно-ресурсном центре;
• Разрабатывать будущие и текущие планы работы;
• Организовать формирование, упорядочение и сохранение фонда информационно-ресурсного центра;
• Оснащение информационно-ресурсного центра необходимым оборудованием, современной аппаратурой и техническими средствами; улучшение компьютеризации и доступа в Интернет;
• Обеспечить информационно-ресурсный центр квалифицированными кадрами, принять меры по полноценному использованию знаний и опыта сотрудников, повышению их ответственности за порученную работу;
• Подбор и расстановка кадров, контроль за трудовой и производственной дисциплиной;
• Отвечает за работу отдела обработки и комплектования: участвует в разработке и проверке планов издательств, занимается комплектованием литературы в книжном фонде библиотеки и книжных магазинах, устанавливает связи с филиалами и книжными магазинами посылочной торговли для полного пополнения фондов библиотеки (информационно-ресурсного центра), непосредственно контролирует списание литературы в библиотеке (информационно-ресурсном центре) и прием книг взамен утраченных, проверяет бухгалтерские документы.
2010-2010. Учитель истории в средней школе № 60 города Самарканда
2010-2015. Учитель истории в Академическом лицее при Самаркандском государственном медицинском институте
2015-2020. Заведующий социально-гуманитарным отделением академического лицея Самаркандского государственного медицинского института
Сентябрь 2020-2021 гг. - Заместитель директора по учебной работе Академического лицея Самаркандского государственного медицинского института
27 октября-20 декабря 2021 г. – преподаватель в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии
2021-2023 гг. Заведующий кафедрой духовности и просветительской работы с молодежью Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий
2023 – 2024 Заместитель декана по работе с молодежью
2024 - н.э. - Директор Информационно-ресурсного центра и преподаватель кафедры «Социально-гуманитарные науки, физическая культура и спорт» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии