QURBONOV SHERZODJON SHUXRATOVICH
Qurbonov Sherzodjon Shuxratovich  2010-yil  Samarqand Davlat universitetining Tarix fakultetining bakalavr bosqichini, 2013-yil magistratura bosqichini tomomlagan. 2010-2010-yillarda Samarqand shahar 60-son umum ta’lim maktab tarix fani o‘qituvchisi. 2010-2015-yillarda Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi tarix fani o‘qituvchisi,  2015-2020-yillarda Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi Ijtimoiy-gumanitar kafedrasi mudiri, 2020-2021 yil sentyabr. - Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan. 2021-2023-yillarda    Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining Yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va marifat bo‘limi boshlig‘i, 2023-2024-yillarda Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari 2024-yil oktabrdan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Axborot Resurs markazi direktori hamda  “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida Tarix fani o‘qituvchisi. OAK jurnallarida va xalqaro konferensiyalarda 7 ta maqolasi chop etilgan. O‘zbekiston tarixi fani bo‘yicha o‘quv qo‘llanma chiqarilgan. SamDU huzuridagi PKQTMOMMda malaka oshirgan.
• Markazning barcha faoliyati va xodimlarini umumiy boshqarish;
• OTM, viloyat va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda markaziy ARMlar bilan bog‘lanib, doimiy ravishda ARM kutubxona fondini oshirib borish;
• Barcha bibliografik ishlarning bajarilishini nazorat qilish;
• ARM uchun gazeta va jurnallar obunasini tashkil etish;
• Filial ARM va boshqa ARMlar bilan aloqani olib borish;
• Axborot resurs markazida kitob yarmarkalarini tashkil etish;
• Istiqbolli va joriy ish rejalarini ishlab chiqish;
• Axborot-resurs markazi fondining shakllanishini, uning tartibiga solinishi va saqlanishini tashkil etish;
• Axborot-resurs markazini zarur uskunalar, zamon talabi darajasidagi jihozlar hamda texnik vositalar bilan  ta’minlash; kompyuterlashtirish va internetdan foydalanish ishlarini takomillashtirish;
• Axborot-resurs markazini malakali xodimlar bilan ta’minlash, xodimlarning bilimlari, tajribasidan to‘g‘ri foydalanish, topshirilgan ish uchun mas’uliyatini oshirish choralarini ko‘rish;
• Xodimlarni tanlash va joy-joyiga qo‘yish, mehnat va ishlab chiqarish intizomini nazorat qilish;
• Ishlov berish va butlash bo‘limining ishiga mutasaddilik qilish: nashriyotlarning rejalarini ishlab chiqish va tekshirishda qatnashish, bibkollektorda va kitob do‘konlarida adabiyotlarining jamlanishi bilan shug‘ullanadi, kutubxona (axborot-resurs markazi) fondlarini to‘liq butlash uchun tarmoq filial va pochta orqali kitob jo‘natadigan do‘konlar bilan aloqani yo‘lga qo‘yish, kutubxona (axborot-resurs markazi)dagi adabiyotlarni hisobdan chiqarishga va yo‘qolganlari o‘rniga boshqa kitoblarni qabul qilib olishga bevosita rahbarlik qilish, hisob-kitob hujjatlarini tekshirish.
2010-2010 yy. Samarqand shahar 60-son umum ta’lim maktab tarix fani o‘qituvchisi
2010-2015 yy. Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi tarix fani o‘qituvchisi
2015-2020 yy. Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi Ijtimoiy-gumanitar kafedrasi mudiri
2020-2021 yil sentyabr. - Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyi O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari
2021 yil 27-oktabr-20 dekabr  – Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining Tyutori
2021- 2023 yy Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va  biotexnologiyalar universitetining Yoshlar bilan ishlash  ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i
2023 – 2024 yy Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari
2024 y  - h.v.  - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Axborot Resurs markazi direktori hamda “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi o‘qituvchisi

QURBONOV SHERZODJON SHUXRATOVICH
Sa’dullayev Sanjar graduated from the Faculty of History of Samarkand State University in 2014, and from the master’s degree in 2016. 2015-2016 - Teacher of Samarkand City Secondary School No. 30. 2016-2021 - Teacher of Academic Lyceum No. 2 under Samarkand State University, 2021-2023 - Worked at the Samarkand State Institute of Foreign Languages. Since 2023, he has been a teacher of History at the Department of “Social and Humanitarian Sciences, Physical Culture and Sports” of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology. He has published 13 articles in OAK journals and international conferences. An electronic textbook on the latest history of Uzbekistan has been published. He has advanced training at the PKQTMOMM under SamSU.
General management of all activities and staff of the Center;
• Liaising with universities, regional and central ministries of higher education, science and innovation, and central IRCs to constantly increase the IRC library fund;
• Control the implementation of all bibliographic work;
• Organize newspaper and magazine subscriptions for the IRC;
• Maintain contact with branch IRCs and other IRCs;
• Organize book fairs at the Information Resource Center;
• Develop long-term and current work plans;
• Organize the formation, organization and preservation of the IRC fund;
• Provide the IRC with the necessary equipment, modern equipment and technical means; improve computerization and Internet access;
• Provide the IRC with qualified staff, take measures to properly use the knowledge and experience of employees, and increase their responsibility for the assigned work;
• Selection and placement of employees, control of labor and production discipline;
• Responsible for the work of the Processing and Collection Department: participates in the development and verification of plans of publishing houses, is engaged in the collection of literature in the library collector and bookstores, establishes contacts with branch branches and mail-order stores to fully replenish the library (information resource center) funds, directly supervises the writing-off of literature in the library (information resource center) and the acceptance of other books in place of lost ones, checks accounting documents.
2010-2010. History teacher at Samarkand city secondary school No. 60
2010-2015. History teacher at the Academic Lyceum of the Samarkand State Medical Institute
2015-2020. Head of the Social and Humanitarian Department of the Academic Lyceum of the Samarkand State Medical Institute
2020-2021 September. - Deputy Director for Academic Affairs of the Academic Lyceum of the Samarkand State Medical Institute
October 27-December 20, 2021 - Tutor of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies
2021- 2023 Head of the Department of Spirituality and Enlightenment of Youth Work of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies
2023 - 2024 Deputy Dean for Youth Work
2024 - until now - Director of the Information Resource Center and teacher of the Department of "Social and Human Sciences, Physical Culture and Sports" of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies