Universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi"ga KASTING orqali saralanib olindi.
• Universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi"ga KASTING orqali saralanib olindi.
Universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari  taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi"ga KASTING orqali saralanib olindi.
"Yoshlar kuni" minosabati bilan universitetning madaniyat saroyida taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonov va aktyor Fazliddin Boliqulovlar boshchilikda  ijodkor talabalarning "Mahorat maktabi"ga iqtidorli va ijodkor talabalarni saralab olish bo'yicha KASTING o'tkazildi.
Mazkur kastingda universitet rektori, professor X.Yunusov ishtirok etib,  "Mahorat maktabi"ning kelajakdagi faoliyatiga hamda kastingda ishtirok etayotgan barcha  iqtidorli va ijodkor talabalarga zafarlar tiladi.
Kastingda iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlar san'tning turli sohalari bo'yicha o'z mahoratini namoyon etishdi.

В «Школу мастерства» известного композитора и поэта-песенника Ортика Султанова были отобраны талантливые и креативные студенты университета посредством кастинга.
• В «Школу мастерства» известного композитора и поэта-песенника Ортика Султанова были отобраны талантливые и креативные студенты университета посредством кастинга.
В честь Дня молодежи в университетском Дворце культуры состоялся кастинг для отбора талантливых и творческих студентов в «Махорат Мактаби» — программу для талантливых студентов, которую возглавили известный артист, поэт-песенник Ортик Султанов и актер Фазлиддин Боликулов.
Ректор университета, профессор Х. Юнусов, принял участие в кастинге и пожелал успехов в дальнейшей деятельности «Махорат Мактаби» и всем талантливым и творческим студентам, участвовавшим в кастинге.
На кастинге талантливые и творческие студенты и молодые люди продемонстрировали свои навыки в различных областях искусства.