Universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi"ga KASTING orqali saralanib olindi.
• Universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi"ga KASTING orqali saralanib olindi.
Universitetning iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlari  taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonovning "Mahorat maktabi"ga KASTING orqali saralanib olindi.
"Yoshlar kuni" minosabati bilan universitetning madaniyat saroyida taniqli ijodkor, so'z ustasi Ortiq Sultonov va aktyor Fazliddin Boliqulovlar boshchilikda  ijodkor talabalarning "Mahorat maktabi"ga iqtidorli va ijodkor talabalarni saralab olish bo'yicha KASTING o'tkazildi.
Mazkur kastingda universitet rektori, professor X.Yunusov ishtirok etib,  "Mahorat maktabi"ning kelajakdagi faoliyatiga hamda kastingda ishtirok etayotgan barcha  iqtidorli va ijodkor talabalarga zafarlar tiladi.
Kastingda iqtidorli va ijodkor talaba-yoshlar san'tning turli sohalari bo'yicha o'z mahoratini namoyon etishdi.

Talented and creative students of the university were selected through a CASTING to the "School of Skills" of the famous creator and lyricist Ortiq Sultanov.
• Talented and creative students of the university were selected through a CASTING to the "School of Skills" of the famous creator and lyricist Ortiq Sultanov.
On the occasion of "Youth Day", a CASTING was held in the university's Palace of Culture to select talented and creative students for the "Mahorat Maktabi" of creative students, led by the famous artist, lyricist Ortiq Sultanov and actor Fazliddin Bolikulov.
The rector of the university, Professor Kh. Yunusov, participated in this casting and wished success to the future activities of the "Mahorat Maktabi" and all talented and creative students participating in the casting.
Talented and creative students and young people demonstrated their skills in various fields of art at the casting.