“ELEKTRON-BALANS USULIDA OKSIDLANISH-QAYTARILISH REAKSIYALARI TENGLAMALARINI TUZISH” MAVZUSIDA OCHIQ DARSI BO‘LIB O‘TADI.
2026-yil 6-may kuni IV -juftlik soat 14:00 da, universitet 6- binosi    666-xonada Biotexnologiya va ekologiya fakulteti 1-bosqich 102-guruh talabalari uchun “Umumiy va noorganik imyo fanidan Elektron-balans usulida oksidlanish-qaytarilish reaksiyalari tenglamalarini tuzishmavzusida Samarqand davlat pedagogika instituti Tabiiy fanlar fakulteti Kimyo kafedrasi assistenti M.Xolmirzayevning ochiq darsi bo‘lib o‘tadi.

On May 6, 2026, at 14:00 (4th period), in Room 666 of Building 6 of the university, an open class will be held for first-year students of Group 102 of the Faculty of Biotechnology and Ecology on the subject “General and Inorganic Chemistry” on the topic “Constructing Equations of Oxidation–Reduction Reactions Using the Electron Balance Method.”
The class will be conducted by M. Kholmirzayev, Assistant of the Department of Chemistry, Faculty of Natural Sciences, Samarkand State Pedagogical Institute.