REKTOR TALABALAR HOLIDAN XABAR OLDI
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, akademik X.Yunusov mas’ullar hamrohligida 1-son Talabalar turar joyiga tashrif buyurib, talabalar holidan xabar oldi va ularning fikr-mulohazalari bilan qiziqdi.
Uchrashuv davomida o‘quv jarayonlari, ma'naviy-tarbiyaviy yo'nalishlardagi masalalar, shuningdek, Talabalar turar joyida yaratilgan shart-sharoitlar kabi qator masalalar yuzasidan muloqot qildi. Iqtidorli va tashabbuskor talabalar tomonidan bir qancha takliflar berildi
Rektor har bir talabaning fikri rahbar uchun muhim ekanligini, talabalar bu borada faol bo‘lishi, taklif va murojaatlari bo‘lsa  aytish lozimligini ta'kidladi.
Shuningdek, talabalarning dars mashg'ulotlarida faol ishtirok etishi, ichki tartib qoida va Odob-axloqi kodeksiga qat'iy amal qilish lozimligi ta’kidlandi.

Ректор доложил о положении студентов.
Ректор Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии, академик Х. Юнусов в сопровождении должностных лиц посетил студенческое общежитие № 1, ознакомился с условиями проживания студентов и заинтересовался их мнением.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, таких как учебный процесс, вопросы духовно-воспитательной сферы, а также условия, созданные в студенческом общежитии. Талантливые и предприимчивые студенты внесли ряд предложений.
Ректор подчеркнул, что мнение каждого студента важно для руководителя, что студенты должны быть активны в этом отношении, и если у них есть какие-либо предложения и обращения, они должны их высказывать.
Также было подчеркнуто, что студенты должны активно участвовать в занятиях, строго соблюдать внутренние правила и Кодекс этики.