REKTOR TALABALAR HOLIDAN XABAR OLDI
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti rektori, akademik X.Yunusov mas’ullar hamrohligida 1-son Talabalar turar joyiga tashrif buyurib, talabalar holidan xabar oldi va ularning fikr-mulohazalari bilan qiziqdi.
Uchrashuv davomida o‘quv jarayonlari, ma'naviy-tarbiyaviy yo'nalishlardagi masalalar, shuningdek, Talabalar turar joyida yaratilgan shart-sharoitlar kabi qator masalalar yuzasidan muloqot qildi. Iqtidorli va tashabbuskor talabalar tomonidan bir qancha takliflar berildi
Rektor har bir talabaning fikri rahbar uchun muhim ekanligini, talabalar bu borada faol bo‘lishi, taklif va murojaatlari bo‘lsa  aytish lozimligini ta'kidladi.
Shuningdek, talabalarning dars mashg'ulotlarida faol ishtirok etishi, ichki tartib qoida va Odob-axloqi kodeksiga qat'iy amal qilish lozimligi ta’kidlandi.

RECTOR REPORTED ON THE CONDITION OF STUDENTS
Rector of Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology, Academician Kh. Yunusov, accompanied by officials, visited Student Dormitory No. 1, learned about the condition of students and was interested in their opinions.
During the meeting, they discussed a number of issues, such as educational processes, issues in spiritual and educational areas, as well as the conditions created in the Student Dormitory. Talented and enterprising students made a number of suggestions
The rector emphasized that the opinion of each student is important for the leader, that students should be active in this regard, and if they have any suggestions and appeals, they should say so.
It was also emphasized that students should actively participate in classes, strictly adhere to the internal rules and the Code of Ethics.