SA’DULLAYEV SANJAR SALOHIDDINOVICH
• Samarqand viloyatida veterinariya sohasida fan va ta’limning rivojlanish tarixi(1927-2025-yillar oralig’ida) "07-00-01 - O'zbekiston tarixi" ixtisosligi
Sa’dullayev Sanjar 2014-yil  Samarqand Davlat universitetining Tarix fakultetining bakalavr bosqichini, 2016-yil magistratura bosqichini tomomlagan. 2015-2016 y.y. - Samarqand shahar 30-son umumo‘rta talim maktabi o‘qituvchisi. 2016-2021-y.y - Samarqand davlat universiteti qoshidagi 2-son akademik litsey o‘qituvchisi,  2021-2023 y.y  - Samarqand davlat chet tillar institutida ishlagan. 2023-yildan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida Tarix fani o‘qituvchisi. OAK jurnallarida va xalqaro konferensiyalarda 13 ta maqolasi chop etilgan. O‘zbekistonning eng yangi tarixi fani bo’yicha elektron o‘quv qo‘llanmalasi chiqarilgan. SamDU huzuridagi PKQTMOMMda malaka oshirgan.
• Barcha o`quv shakllari boʻyicha oliy ta`limning davlat ta`lim standartlariga muvofiq tuzilgan oʻquv rejalarda belgiliangan ma’ruza, seminar va boshqa turdagi mashgʻulotlarni yuksak nazariy, ilmiy uslubiy va kasbiy darajada o`tkazish;
2010-2014 y.y. - Samarqand davlat universiteti bakalavr bosqichi talabasi
2014-2016 - Graduate student of Samarkand State University
2015-2016 y.y. - Samarqand shahar 30-son umumo‘rta talim maktabi o‘qituvchisi
2016-2020 y.y. - Samarqand davlat universiteti qoshidagi 2-son akademik litsey o‘qituvchisi
2020-2021 y.y. - Samarqand davlat chet tillar instituti akademik litseyida Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi mudiri
2021-2022 y.y - Samarqand davlat chet tillar instituti Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi o‘qituvchisi
2022-2023 y.y - Samarqand davlat chet tillar instituti Qo‘shma ta‘lim dasturlari kafedrasi o‘qituvchisi
2023 y - h.v. - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi o‘qituvchisi

SA’DULLAYEV SANJAR SALOHIDDINOVICH
• История развития науки и образования в области ветеринарии в Самаркандской области (1927-2025 гг.)
Саъдуллаев Санджар в 2014 году окончил исторический факультет Самаркандского государственного университета, получив степень бакалавра, а в 2016 году – степень магистра. 2015-2016 - Учитель Самаркандской городской средней школы №30. 2016-2021 гг. - преподаватель Академического лицея № 2 при Самаркандском государственном университете, 2021-2023 гг. - работала в Самаркандском государственном институте иностранных языков. С 2023 года - преподаватель истории на кафедре «Социально-гуманитарных наук, физической культуры и спорта» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии. Он опубликовал 13 статей в журналах OAK и на международных конференциях. Вышел в свет новейший электронный учебник по истории Узбекистана. Прошел повышение квалификации в ПККТМОММ при СамГУ.
• Проведение на высоком теоретическом, научно-методическом и профессиональном уровне практических и других видов занятий по всем формам обучения, установленных учебными планами, составленными в соответствии с государственными образовательными стандартами;
• Руководить квалификационной практикой студентов и курсовыми проектами, а также самостоятельной работами;
• Проведение мероприятий по организации внеаудиторной работы студентов;
• Проведение научно-исследовательских работ в соответствии с утвержденным планом;
• Руководить научной работой студентов;
• Проведение учебных занятий с современными техническими средствами обучения и индивидуально.
2010-2014 - Студент бакалавриата Самаркандского государственного университета
2014-2016 - Магистрант Самаркандского государственного университета
2015-2016 - Учитель Самаркандской городской средней школы №30
2016-2020 - Преподаватель Академического лицея № 2 при Самаркандском государственном университете
2020-2021 - заведующий кафедрой социально-гуманитарных наук академического лицея при Самаркандском государственном институте иностранных языков
2021-2022 гг. - преподаватель кафедры социально-гуманитарных наук Самаркандского государственного института иностранных языков
2022-2023 гг. - преподаватель кафедры совместных образовательных программ Самаркандского государственного института иностранных языков
2023 г. - ок. - преподаватель кафедры «Социально-гуманитарных наук, физической культуры и спорта» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии