SA’DULLAYEV SANJAR SALOHIDDINOVICH
• Samarqand viloyatida veterinariya sohasida fan va ta’limning rivojlanish tarixi(1927-2025-yillar oralig’ida) "07-00-01 - O'zbekiston tarixi" ixtisosligi
Sa’dullayev Sanjar 2014-yil  Samarqand Davlat universitetining Tarix fakultetining bakalavr bosqichini, 2016-yil magistratura bosqichini tomomlagan. 2015-2016 y.y. - Samarqand shahar 30-son umumo‘rta talim maktabi o‘qituvchisi. 2016-2021-y.y - Samarqand davlat universiteti qoshidagi 2-son akademik litsey o‘qituvchisi,  2021-2023 y.y  - Samarqand davlat chet tillar institutida ishlagan. 2023-yildan Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida Tarix fani o‘qituvchisi. OAK jurnallarida va xalqaro konferensiyalarda 13 ta maqolasi chop etilgan. O‘zbekistonning eng yangi tarixi fani bo’yicha elektron o‘quv qo‘llanmalasi chiqarilgan. SamDU huzuridagi PKQTMOMMda malaka oshirgan.
• Barcha o`quv shakllari boʻyicha oliy ta`limning davlat ta`lim standartlariga muvofiq tuzilgan oʻquv rejalarda belgiliangan ma’ruza, seminar va boshqa turdagi mashgʻulotlarni yuksak nazariy, ilmiy uslubiy va kasbiy darajada o`tkazish;
2010-2014 y.y. - Samarqand davlat universiteti bakalavr bosqichi talabasi
2014-2016 - Graduate student of Samarkand State University
2015-2016 y.y. - Samarqand shahar 30-son umumo‘rta talim maktabi o‘qituvchisi
2016-2020 y.y. - Samarqand davlat universiteti qoshidagi 2-son akademik litsey o‘qituvchisi
2020-2021 y.y. - Samarqand davlat chet tillar instituti akademik litseyida Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi mudiri
2021-2022 y.y - Samarqand davlat chet tillar instituti Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi o‘qituvchisi
2022-2023 y.y - Samarqand davlat chet tillar instituti Qo‘shma ta‘lim dasturlari kafedrasi o‘qituvchisi
2023 y - h.v. - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Ijtimoiy-gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi o‘qituvchisi

SA’DULLAYEV SANJAR SALOHIDDINOVICH
• History of the development of science and education in the field of veterinary medicine in Samarkand region (between 1927 and 2025)
Sa’dullayev Sanjar graduated from the Faculty of History of Samarkand State University in 2014, and from the master’s degree in 2016. 2015-2016 - Teacher of Samarkand City Secondary School No. 30. 2016-2021 - Teacher of Academic Lyceum No. 2 under Samarkand State University, 2021-2023 - Worked at the Samarkand State Institute of Foreign Languages. Since 2023, he has been a teacher of History at the Department of “Social and Humanitarian Sciences, Physical Culture and Sports” of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology. He has published 13 articles in OAK journals and international conferences. An electronic textbook on the latest history of Uzbekistan has been published. He has advanced training at the PKQTMOMM under SamSU.
• Conducting practical and other types of classes at a high theoretical, scientific, methodological and professional level in all forms of training established by the curricula drawn up in accordance with state educational standards;
2010-2014 - Bachelors student at Samarkand State University
2014-2016 - Master's student at Samarkand State University
2015-2016 - Teacher at Samarkand City Secondary School No. 30
2016-2020 - Teacher at Academic Lyceum No. 2 under Samarkand State University
2020-2021 - Head of the Department of Social and Humanities at the Academic Lyceum of the Samarkand State Institute of Foreign Languages
2021-2022 - Teacher of the Department of Social and Humanities at the Samarkand State Institute of Foreign Languages
2022-2023 - Teacher of the Department of Joint Educational Programs at the Samarkand State Institute of Foreign Languages
2023 – until now - Teacher of the Department of "Social and Human Sciences, Physical Culture and Sports" of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology