VAHABOV MANSUR TO‘YCHIYEVICH
• Barcha o`quv shakllari boʻyicha oliy ta`limning davlat ta`lim standartlariga muvofiq tuzilgan oʻquv rejalarda belgiliangan laboratoriya, amaliy va boshqa turdagi mashgʻulotlarni yuksak nazariy, ilmiy uslubiy va kasbiy darajada o`tkazish;
1989-2001 yy. - Samarqand qishloq xo‘jalik instituti falsafa kafedrasi o‘qituvchisi
2001-2002 yy. - Samarqand qishloq xo‘jalik instituti ma’naviyat-ma’rifat bo‘limi boshlig‘i
2002-2004 yy. - Samarqand qishloq xo‘jalik instituti O‘zbekiston tarixi va taraqqiyot nazariyasi kafedrasi katta o‘qituvchisi
2004-2018yy. - Samarqand qishloq xo‘jalik instituti “Gumanitar fanlar” kafedrasi katta o‘qituvchisi
2018-2020yy.- Samarqand veterinariya meditsinasi instituti “Gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi katta o‘qituvchisi
2020-2021yy.- Samarqand veterinariya meditsinasi instituti “Gumanitar fanlar, madaniyat va jismoniy tarbiya” kafedrasi katta o‘qituvchisi
2022 y. - h.v. - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Ijtimoiy- gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi katta o‘qituvchisi.

VAHABOV MANSUR TO‘YCHIYEVICH
Vahabov Mansur graduated from the Faculty of Philosophy and Economics of Tashkent State University in 1982-1989 and began working at the Samarkand Agricultural Institute in 1989.
• Conducting practical and other types of classes at a high theoretical, scientific, methodological and professional level in all forms of training established by the curricula drawn up in accordance with state educational standards;
• 1989-2001 - Lecturer of the Department of Philosophy, Samarkand Agricultural Institute
• 2001-2002 - Head of the Department of Spirituality and Enlightenment, Samarkand Agricultural Institute
• 2002-2004 - Senior Lecturer of the Department of History and Theory of Development of Uzbekistan, Samarkand Agricultural Institute
• 2004-2018 - Senior Lecturer of the Department of "Humanities" of Samarkand Agricultural Institute
• 2018-2020 - Senior Lecturer of the Department of "Humanities, Physical Culture and Sports" of the Samarkand Veterinary Medicine Institute
• 2020-2021 - Senior Lecturer of the Department of "Humanities, Culture and Physical Culture" of the Samarkand Veterinary Medicine Institute
• 2022 - h.v. - Senior lecturer at the Department of "Social and Humanities, Physical Culture and Sports" of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology.