Suvanova Dilnura Kurbanovna
09.00.04  “Yoshlarda estetik madaniyat shakllanishining ijtimoiy-falsafiy tahlili” (o‘zbekiston respublikasi misolida)
Suvanova Dilnura 2007-2011 yillar Samarqand Davlat universitetining Tarix-falsafa fakultetini tomomlab 2011-2013 yillar Samarqand davlat universiteti Ijtimoiy iqtisodiyot  fakultetini magistraturasini tomomlab 2013-yilda Samarqand qishloq xo‘jaligi institutida ish faoliyatini boshlagan
• Barcha o`quv shakllari boʻyicha oily ta`limning davlat ta`lim standartlariga muvofiq tuzilgan oʻquv rejalarda belgiliangan laboratoriya, amaliy va boshqa turdagi mashgʻulotlarni yuksak nazariy, ilmiy uslubiy va kasbiy darajada o`tkazish;
2007-2011 yy. - Samarqand davlat universiteti talabasi
2011-2013 yy. - Samarqand davlat universiteti magistranti
2013-2018 yy. - Samarqand qishloq xo’jalik institutining jismoniy tarbiya va sport kafedrasi  o’qituvchisi
2019-2021 yy. - Samarqand veterinariya medisinasi instituti “Gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport” kafedrasi o‘qituvchisi.
2022 y. - h. v.  - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “ Ijtimoiy gumanitar fanlar, jismoniy madaniyat va sport”  kafedrasi o‘qituvchisi.

Suvanova Dilnura Kurbanovna
• 09.00.04 "Social-philosophical analysis of the formation of aesthetic culture in young people" (in the example of the Republic of Uzbekistan)
Suvanova Dilnura graduated from the Faculty of History and Philosophy of Samarkand State University in 2007-2011, graduated from the Faculty of Social Economy of Samarkand State University in 2011-2013 and started working at the Samarkand Agricultural Institute in 2013.
• Conducting laboratory, practical and other types of classes at a high theoretical, scientific, methodological and professional level in all forms of training established by the curricula drawn up in accordance with state educational standards;
• 2007-2011. - Student of Samarkand State University
• 2011-2013. - Master's student of Samarkand State University
• 2013-2018. - Teacher of the Department of Physical Education and Sports of Samarkand Agricultural Institute
• 2019-2021. - Teacher of the Department of "Humanities, Physical Education and Sports" of Samarkand Institute of Veterinary Medicine.
• 2022. - etc. - Teacher of the Department of Social and Humanities, Physical Education and Sports of Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology.