ҚУРБОН ҲАЙИТИНГИЗ МУБОРАК БЎЛСИН!
Бугун Яратганнинг неъматлари зиёда бўлиб, шукроналик ҳислари қалбларимизни нурафшон қилмоқда. Юртимиз тинч, осмонимиз мусаффо – қўлимиз ишда бўлса – да, юракларимиз Оллоҳда.
Қурбон ҳайити – улуғ байрам. Шунинг учун бу кунни яқинларимизни йўқлаб уларнинг ҳолидан хабар олиб, ёши улуғларни зиёрат қилиб, муҳтожларга меҳр-мурувват кўрсатиб, оилаларга хурсандчилик улашиш ва байрамнинг кўркига кўрк қўшадиган ҳайрли ишлар билан машғул бўлиш халқимизга хос ўлмас анъаналардандир.
Мустақилликнинг илк йиллариданоқ, мана 30 йилдирки, Қурбон ҳайитининг биринчи куни юртимизда диний байрам – дам олиш куни сифатида кенг нишонланиб келинмоқда.
Кўп миллатли мамлакат сифатида Ўзбекистонимизда сўнгги йилларда миллий-диний қадриятларимизни тиклаш ва ривожлантириш, эътиқод эркинлигини таъминлашга алоҳида эътибор қаратилмоқда, турли миллат ва элатлар ўртасида тотувлик, аҳиллик ва ҳамжиҳатлик муҳити тобора юксалиб бормоқда.
Ҳурматли юртдошлар! Азиз талаба – ёшлар, профессор – ўқитувчилар!
Барчангизни улуғ айъём билан Самарқанд давлат ветеринария медицинаси, чорвачилик ва биотехнологиялар Университети аҳил жамоаси ва қолаверса, ўз номимдан муборакбод этаман!
Ушбу муборак айёмда давлатимиз раҳнамолигида, Президентимиз бошчилигида юртимиз равнақи, диёримизнинг осойишталиги, халқ фаровонлиги йўлида олиб борилаётган барча хайрли ишларда Яратганнинг ўзи мададкор бўлишини сўраб қоламиз.
Меҳрибон Аллоҳ таоло барча ибодатларимизни қабул айлаб, эзгу мақсадларимизни амалга оширишда Ўзи мададкор бўлсин!

С ПРАЗДНИКОМ КУРБАН - БАЙРАМ!
Сегодня умножаются благословения Творца, чувства благодарности озаряют наши сердца. Наша страна мирная, наше небо ясное -  наши руки делают добрые дела, а сердца в Аллахе.
Курбан-Байрам — великий праздник. Вот почему одной из бессмертных традиций нашего народа являются такие дела, как - проводить этот день в гостях у своих близких и родных, расспрашивать об их состоянии, навещать пожилых людей, проявлять доброту к нуждающимся и неимущим, делиться счастьем с семьёй и совершать благородные поступки, которые добавляют красоту в нашу жизнь в этот праздничный день.
С первых дней Независимости, на протяжении 30 лет, первый день Курбан-Байрам широко отмечается в нашей стране, как религиозный праздник и день отдыха.
Узбекистан как многонациональная страна уделяет особое внимание восстановлению и развитию наших национально-религиозных ценностей, обеспечению свободы вероисповедания, приумножению атмосферы согласия и солидарности между разными национальностями и народами.
Уважаемые соотечественники!  Студенческая молодежь, профессора-преподаватели!
Поздравляю   вас от имени всего коллектива Самаркандского государственного университета, ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий и от себя лично!
В этот благословенный день мы молимся о том, чтобы Творец помог нам во всех добрых делах, которые совершаются для развития нашей страны, мира на нашей земле и благополучия народа под руководством нашей страны и Президента.
Пусть Милостивый Аллах примет все наши молитвы и поможет нам осуществить наши благородные цели и помыслы!
Пусть благословения праздника Курбан-Байрам осветят наши сердца и дома!
Пусть наша страна процветает! Давайте же, ученые и интеллигенция, продолжить служить на пути её развития!